Статті

Helsi: плати 200 гривень та лікуйся онлайн без черги

Вам потрібна термінова онлайн-консультація і ви готові платити? Хочете дізнатися думку про діагноз в іншого фахівця? Можна скористатися платною онлайн-консультацією у сервісі Helsi. Хто може нею скористатися і як це зробити, читайте у цьому матеріалі.

Чому з’явилися платні консультації лікарів і чи видають вони е-рецепти?

Багатьом знайомий електронний медичний сервіс «Хелсі». Він дозволяє записатися на прийом до лікаря або на вакцинацію, знайти та забронювати ліки зі знижкою. Тут кожен зареєстрований пацієнт має свій кабінет, який дозволяє побачити призначення лікарів. Доступні на платформі також онлайн-консультації. З початком війни пацієнти та медики роз’їхалися країною, а також за її межі. Але потреба у медичних послугах лише зросла. Донедавна такі консультації були безкоштовними. Тепер послуга платна – термінова консультація коштує 200 гривень. Як каже директор компанії «Хелсі Україна» Євген Донець, це пробна ціна. Тобто згодом послуга подорожчає. Хоча вже зараз приватні лікарі беруть утричі більше.

У соціальних мережах люди стали обурюватися: наскільки правомірними є платні послуги на медичному порталі? Виявилося, що все цілком законно. «Хелсі» — це приватна компанія, яка уклала з державою договір про надання послуг (до речі, подібних компаній в Україні багато). Зокрема, на платформі зберігаються дані пацієнтів, ведеться облік підписаних декларацій та інше. Платна послуга – це можливість для лікарів отримати додатковий заробіток, а для пацієнтів – оперативну допомогу.

Як у «Хелсі» отримати е-рецепт

Важливо знати, що термінові консультації не мають на увазі вибору конкретного лікаря, а лише його спеціалізацію.

Що стосується електронного рецепта, то на онлайн-консультації лікар не може виписати новий рецепт. Він може виписати лише повторний рецепт на ліки, призначені пацієнтові раніше.

Читайте також: Е-рецепт з 1 квітня: що насправді змінилося за два тижні закону

У яких випадках підійде онлайн консультація

Медична консультація онлайн через портал «Хелсі» буде корисна в таких ситуаціях:

  • якщо ви вже були на прийомі у лікаря та отримали аналізи та результати обстежень, які треба розшифрувати;
  • при сезонних захворюваннях (грип, ГРВІ, алергічні реакції);
  • як альтернативна думка іншого фахівця з наявної проблеми.

Думки користувачів системи «Хелсі»

У будь-якому випадку краще поговорити з лікарем, ніж займатися самолікуванням. Такої думки дотримуються і користувачі соцмереж. Вважають, що в деяких випадках онлайн-консультації, хай навіть за гроші, це вихід. Наведемо кілька думок.

Ірина Кузькова: «200 гривень — саме для термінової консультації більш ніж нормально. Якщо проблема виникає раптово, наприклад, у вихідний, а також коли запис до фахівця буває неактуальним або недоступним через велику чергу».

Оксана Чернишова: «Консультація онлайн — хороший варіант для мешканців сіл, коли немає можливості поїхати до міста».

Поліщук Галина: «Знаходжуся за кордоном. Була у лікаря з немовлям. Через мовний бар’єр не все зрозуміло, що сказав педіатр. Хочу спробувати онлайн-консультацію».

Допомога україномовного лікаря для тих, хто перебуває за кордоном, — це дійсно необхідність. Але тут є один нюанс: якщо буде потрібно рецепт на ліки, то наш рецепт не діє за кордоном.

Як отримати платну консультацію лікаря

  1. Спочатку за допомогою смартфона або комп’ютера необхідно авторизуватися в додатку «Хелсі» (helsi.me): вписати в потрібні поля прізвище, ім’я, по батькові, стать, дату народження, номер контактного телефону.
  2. Після авторизації в розділі «Сервіси» вибираєте опцію «Термінова онлайн-консультація» і коротко описуєте причину  звернення. Потім підв’язуєте до програми банківську картку та записуєтеся на консультацію.
  3. Протягом 5-15 хвилин з вами зв’язується лікар, у якого вже є ваша медична карта. Онлайн-прийом у середньому розрахований на 15 хвилин. За потреби лікар може продовжити цей час. Якщо потрібна очна консультація вузького фахівця, лікар дасть рекомендацію разом з направленням.

Не всі люди, у тому числі літні, можуть самостійно скористатися таким сервісом. Саме тому розробники передбачили нагоду записати на онлайн-консультацію рідних. Наприклад, літніх батьків.

Якщо пацієнт замовляє консультацію для батьків, то в розділі «Пов’язані особи» треба вибрати картку батька чи матері та підтвердити зв’язок з ними через смс-повідомлення. Оплата відбудеться з боку замовника, а одержувачем буде пацієнт, якого заздалегідь вказали.

Може так статися, що, наприклад, лікар не знайшовся і прийом не відбувся. У такому разі заявка автоматично скасовується через дві години, а гроші повернуться на рахунок пацієнта.

Якщо прийом перервався, наприклад, через відсутність електрики, лікар зв’яжеться пізніше і завершить консультацію. У будь-якому випадку оплата відбувається лише після повного отримання послуги.

Хто несе відповідальність за онлайн-лікування

Онлайн-консультації надають лікарі як державних, так і приватних медичних закладів. Усі вони зареєстровані в електронній системі охорони здоров’я України, а отже, їхні дані та кваліфікація підтверджені МОЗ. Лікар несе відповідальність за консультацію та призначення. Він вносить в електронну карту пацієнта симптоми, призначення, діагноз та засвідчує своїм цифровим підписом.

Які плюси та мінуси онлайн лікарів

Переваги:

  • Оперативність у наданні послуги.
  • Не має значення, де знаходяться лікар і пацієнт.
  • Не потрібна декларація з лікарем.
  • Не потрібний напрямок до вузького фахівця.
  • Дешевше, ніж вартість прийому в приватній клініці.

Недоліки:

  • Якщо випадок складний і потребує фізичної присутності пацієнта – онлайн-консультація не допоможе.
  • Електронний рецепт, який лікар може виписати, дійсний тільки в Україні.

Як отримати онлайн-консультацію безкоштовно

Пацієнт може записатися до свого сімейного лікаря (або будь-якого іншого) на планову безкоштовну консультацію в робочий час лікаря. За умови, що лікар має технічні можливості для онлайн-прийому.

Ольга Новікова

Читайте також:

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Статті

Який інтернет обрати під час відключень світла?

У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More

2024-11-21
  • Новини

Завідувачку дитячої лікарні в Одесі викрили на хабарі

В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More

2024-11-21
  • Авторський блог

Андрій Вишинський — одесит на прізвисько «Ягуарович»: історія ката і «ланцюгового пса» диктатора

22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More

2024-11-21
  • Новини

Частина Одеси у п’ятницю залишиться без води: кому потрібно зробити запаси

У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More

2024-11-21
  • Новини

ЮНЕСКО відреагувала на звернення одеситів щодо збереження історичних пам’яток

В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More

2024-11-21
  • Новини

Одеса без світла: чи працюватимуть графіки 22 листопада (ОНОВЛЕНО)

Завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в Україні та, зокрема, в Одесі та Одеській… Read More

2024-11-21