Навряд чи ви здивуєтесь, але громадські туалети в районі набережних — велика проблема для Одеси. Або їх неможливо знайти, або ними неможливо скористатися. Також одесити порушують питання, чому деякі вбиральні безкоштовні, а в деяких плата за використання сягає 10 гривень. Ми запитали у місцевої влади, як це повинно працювати.
Навряд чи ви здивуєтесь, але громадські туалети в районі набережних — велика проблема для Одеси. Або їх неможливо знайти, або ними неможливо скористатися. Також одесити порушують питання, чому деякі вбиральні безкоштовні, а в деяких плата за використання сягає 10 гривень. Ми запитали у місцевої влади, як це повинно працювати.
Почнемо з громадських туалетів, які розташовані на території узбережжя Київського району. Цим спорудам вже понад 50 років, вони безкоштовні та доступні 24/7, але на ці вбиральні немає попиту через антисанітарію. У департаменті міського господарства відповіли просто — ці туалети не каналізовані, тому і є безкоштовними. Розташовуються вони за такими локаціями:
Чи планує міська рада в майбутньому приводити до ладу такі туалети, поки що невідомо, але це питання порушувалося ще у 2021 році.
Інша справа — це громадські вбиральні, які розташовані вздовж Траси здоров’я на території узбережжя Приморського району. Це сучасні модульні туалети, які почали встановлювати ще 2017 року. У народі їх називають «эко-туалети», або «зелені». Вони підключені до каналізації, водопостачання та електрики. Щоб скористатися вбиральнею, треба заплатити 4 гривні, але не в сезон бували випадки, коли ними можна було скористатися безкоштовно або за системою «скільки не шкода». У департаменті міського господарства пояснили, що модульні вбиральні перебувають на обслуговуванні КП «Сервісний центр» (всього по місту 21 вбиральня). Тариф на користування ними був встановлений ще 2016 року: 4 гривні незалежно від сезону.
Але є категорія споживачів, які мають право користуватися зеленими туалетами безкоштовно — це інваліди І та II групи та діти до п’яти років.
Так само на пляжах Одеси (і по місту також) можна зустріти інші громадські вбиральні. Вхід до них — від 10 до 15 гривень. У департаменті міського господарства кажуть, що ці вбиральні знаходяться на орендованих ділянках пляжів. Вони облаштовуються підприємцями відповідно до нормативних вимог. Вартість послуги визначається вже суб’єктом підприємництва відповідно до економічної вигоди з урахуванням затрат на їх утримання.
Це, наприклад, стосується і туалету на Центральній алеї пляжу «Аркадія». Він перебуває у приватній власності на орендованій земельній ділянці (орендар — ТОВ «Аркадія-Сіті»), вхід коштує 10 гривень.
Одесити та гості міста все частіше бажають сплачувати безготівково за користування туалетом. Департамент міського господарства визнає, що громадські вбиральні, які обслуговує КП «Сервісний центр», поки не обладнані терміналами для обслуговування людей з банківськими картками, але це питання на стадії розроблення.
Фото Катерини ВОЛЯНСЬКОЇ
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More
Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More
Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More
Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More
У п'ятницю, 22 листопада, магнітосфера Землі буде в спокійному стані. Магнітних бур не очікується. Read More