Статті

Болгарський фольклор у серці України: як Татарбунари святкували День слов’янської писемності

24 травня в Татарбунарах відбулося яскраве святкування Дня слов’янської писемності, яке об'єднало представників різних слов'янських культур. Це особливий день для понад 400 мільйонів людей, що розмовляють слов'янськими мовами. Як проходив святковий концерт у місцевому Будинку культуру читайте у цій статті.

Слов’янські мови – група близькоспоріднених мов індоєвропейської сім’ї. Загальна кількість тих, хто ними розмовляє, — понад 400 мільйонів осіб. Слов’янські мови за рівнем їхньої близькості одна до одної прийнято ділити на 3 групи: східнослов’янську (до якої належить українська), південнослов’янську (болгарська, сербська, хорватська та інші балканські мови) та західнослов’янську (польська, словацька, чеська). Ця близькість пояснюється єдністю походження слов’янських мов та їх тривалими та інтенсивними контактами між собою лише на рівні літературних мов і діалектів.

Як проходило святкування у Татарбунарах

Під час святкування у Татарбунарському Будинку культури відбулася творча зустріч, організована представниками Татарбунарського товариства болгарської культури (керівник Борис Кічук).

Почесним гостем заходу став генеральний консул Болгарії в Одесі Светослав Іванов. Своїх артистів прийшли підтримати й голови громад із болгарським складом населення – Татарбунарська, Бородінська, Дмитрівська, Новоселівська та Надеждинська.

На святковому заході виступали колективи, які працюють на базі болгарської недільної школи «Българче» (директор Марина Кічук). Їхній репертуар складався з українських та болгарських номерів.

На яскравому вокальному фіналі зустрічі прозвучала пісня «От векове за векове» («З віків у віки»), яка стала символом того, що на нашій землі бережуть заповіти предків, пишаються ними та передають їх славетним дітям української землі, в яку яскравими нитками вшитий болгарський фольклор, мова та культура.

Share
Анна Терзивец

Я родилась и выросла среди бескрайних степей Буджака, которые люблю всем сердцем. После окончания школы уехала в Болгарию, где в Софийском университете получила журналистское образование. Вернувшись в Одессу, с 1999 года с головой ушла в журналистику. Работала в газете «Роден край», сотрудничала со многими одесскими и киевскими изданиями, а еще - писала стихи: о родном крае, о песнях бабушки, о лозе, посаженной дедушкой… и о любви. «Любовь свята» - именно так называется мой первый сборник стихов. С 2013 года я - автор и ведущая телерадиопрограммы «Голос болгар». Но остаюсь верной и писательскому ремеслу. Буду рада делиться с вами историями замечательных людей Буджака и своей любовью к жизни.

Останні статті

  • Новини

Літо в розпалі: яка погода чекає на одеситів 7 липня

За інформацією синоптиків завтра, у неділю, 7 липня 2024 року, в Одесі та Одеській області… Читати далі

2024-07-06
  • Новини

Ким виявилися військові, яким побажав смерті одеський фітнес-тренер: нові подробиці конфлікту

Військовослужбовці, у яких виник конфлікт із тренером чи охоронцем одеського фітнес-клубу на Дальницькій, виявилися співробітниками… Читати далі

2024-07-06
  • Новини

Відключення світла 7 липня: до чого готуватися одеситам

Згідно з розпорядженням НЕК «Укренерго», завтра, 7 липня, стабілізаційні відключення триватимуть з 00:00 до 07:00… Читати далі

2024-07-06
  • Статті

Втрачена цивілізація: як російська експансія стерла з карти мусульманське Причорномор’я

Впродовж кількох століть у Буджаку (південь сучасної Одещини, придунайські степи Румунії та Молдови) та Єдисані… Читати далі

2024-07-06
  • Новини

Одесити скаржаться на смердючий запах: у чому причина?

Мешканці різних районів Одеси – від селища Котовського до Черемушек – почали скаржитися на неприємний… Читати далі

2024-07-06
  • Новини партнерів

Що врахувати при купівлі проставок для збільшення кліренсу: експертні поради

Проставки збільшення кліренсу є важливою деталлю підвіски авто. Вони підвищують дорожній просвіт, також ефектно покращують… Читати далі

2024-07-06