Статті

Болгарський фольклор у серці України: як Татарбунари святкували День слов’янської писемності

24 травня в Татарбунарах відбулося яскраве святкування Дня слов’янської писемності, яке об'єднало представників різних слов'янських культур. Це особливий день для понад 400 мільйонів людей, що розмовляють слов'янськими мовами. Як проходив святковий концерт у місцевому Будинку культуру читайте у цій статті.

Слов’янські мови – група близькоспоріднених мов індоєвропейської сім’ї. Загальна кількість тих, хто ними розмовляє, — понад 400 мільйонів осіб. Слов’янські мови за рівнем їхньої близькості одна до одної прийнято ділити на 3 групи: східнослов’янську (до якої належить українська), південнослов’янську (болгарська, сербська, хорватська та інші балканські мови) та західнослов’янську (польська, словацька, чеська). Ця близькість пояснюється єдністю походження слов’янських мов та їх тривалими та інтенсивними контактами між собою лише на рівні літературних мов і діалектів.

Як проходило святкування у Татарбунарах

Під час святкування у Татарбунарському Будинку культури відбулася творча зустріч, організована представниками Татарбунарського товариства болгарської культури (керівник Борис Кічук).

Почесним гостем заходу став генеральний консул Болгарії в Одесі Светослав Іванов. Своїх артистів прийшли підтримати й голови громад із болгарським складом населення – Татарбунарська, Бородінська, Дмитрівська, Новоселівська та Надеждинська.

На святковому заході виступали колективи, які працюють на базі болгарської недільної школи «Българче» (директор Марина Кічук). Їхній репертуар складався з українських та болгарських номерів.

На яскравому вокальному фіналі зустрічі прозвучала пісня «От векове за векове» («З віків у віки»), яка стала символом того, що на нашій землі бережуть заповіти предків, пишаються ними та передають їх славетним дітям української землі, в яку яскравими нитками вшитий болгарський фольклор, мова та культура.

Share
Анна Терзивец

Я родилась и выросла среди бескрайних степей Буджака, которые люблю всем сердцем. После окончания школы уехала в Болгарию, где в Софийском университете получила журналистское образование. Вернувшись в Одессу, с 1999 года с головой ушла в журналистику. Работала в газете «Роден край», сотрудничала со многими одесскими и киевскими изданиями, а еще - писала стихи: о родном крае, о песнях бабушки, о лозе, посаженной дедушкой… и о любви. «Любовь свята» - именно так называется мой первый сборник стихов. С 2013 года я - автор и ведущая телерадиопрограммы «Голос болгар». Но остаюсь верной и писательскому ремеслу. Буду рада делиться с вами историями замечательных людей Буджака и своей любовью к жизни.

Recent Posts

  • Новини

Ремонтні роботи в Одесі: список вулиць, де не буде світла сьогодні

У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More

2024-11-22
  • Новини

Війна, день 1003: росія випробувала в Україні нову балістичну ракету

1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More

2024-11-22
  • Новини

В Одесі жінка за кермом «Ssang Yong» переїхала пішохода

В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More

2024-11-22
  • Positive News

Анекдот дня: чого бажає Рабінович у банку

Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More

2024-11-22
  • Статті

Ціни на листопадовому Привозі: під дощиком – за салом

Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More

2024-11-22
  • Новини

День гуманного суспільства та любові до веснянок: що ще святкують 22 листопада

Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More

2024-11-22