Зміна сезону часто викликає посилення симптомів хронічних шкірних захворювань: екземи, псоріазу, грибка, алергії. Чому це відбувається і як можна попередити неприємності, розповів лікар-дерматовенеролог вищої категорії Володимир Агафонов.
Навесні багато пацієнтів відчувають посилення шкірних проблем: вугрових висипань, грибкових уражень, бактеріальних інфекцій, алергічних реакцій. Подібне загострення зумовлене цілою низкою сезонних чинників.
Один з основних – різкі коливання температури й вологості повітря, які позначаються не тільки на загальному самопочутті, а й на стані шкірного покриву, змушеного постійно адаптуватися.
Відіграє роль і ослаблення імунної системи після зими.
Крім того, навесні організм піддається активнішому впливу ультрафіолету і сильних алергенів – зокрема, пилку дерев і рослин.
Впливає на стан шкіри й сезонна гормональна перебудова організму – це особливо помітно у людей з такими хронічними дерматологічними захворюваннями, як акне та себорейний дерматит, які нерідко «розквітають» саме навесні.
Читайте також: Грип і ковід: чи є загроза для Одеси?
Навесні дуже часто загострюються такі поширені шкірні захворювання, як:
До поширених вірусних інфекцій, що спричиняють пошкодження шкіри, належать герпес і вірус папіломи людини (ВПЛ). Часто вони перебувають в організмі в «сплячому» стані, але на тлі сезонного гіповітамінозу й зниження імунітету можуть «прокинутися». Герпес проявляється печінням і появою болісних висипів у вигляді дрібних пухирців, ВПЛ – виникненням на шкірі невеликих доброякісних новоутворень – папілом і бородавок.
Нарешті, через збільшення продукції шкірного сала навесні часто загострюється акне, вугровий висип і себорейний дерматит, що проявляються характерними висипами, лущенням, свербінням і почервонінням.
Стаття по темі: Великий імітатор: чому псоріаз є більш серйозною хворобою, ніж здається
Запобігти весняному загостренню шкірних інфекцій або ж знизити його прояви допоможе здоровий спосіб життя, правильний догляд за шкірою та уважне ставлення до власного організму.
Ви також можете дізнатися: Тріщини на руках: що з цим робити?
Якщо ж загострення уникнути не вдалося, спеціаліст призначить необхідний курс лікування. Залежно від збудника, це можуть бути антибактеріальні мазі або комбіновані препарати з кортикостероїдами, антисептичні розчини (хлоргексидин, мірамістин) для місцевої обробки запалень, противірусні та імуномодулюючі препарати, місцеві або системні антимікотики в разі грибкової інфекції.
В Одесі СБУ та поліція викрили жінку та її доньку в роботі на ворога. За… Read More
Ось і середина літа настала! Одеситів в цими вихідними запрошують відзначити Дні Франції та на… Read More
В Одесі все частіше повітряна тривога сприймається як фон, а не як сигнал до дії.… Read More
У сучасному мегаполісі питання безпеки стає критично важливим. Особливо це стосується столиці, де щодня проходять… Read More
У четвер, 10 липня 2025 року, почалася 1233-тя доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти України.… Read More
Сьогодні, 10 липня 2025 року, ДТЕК Одеські електромережі продовжить планові ремонтні роботи. У зв'язку з… Read More