Зміна сезону часто викликає посилення симптомів хронічних шкірних захворювань: екземи, псоріазу, грибка, алергії. Чому це відбувається і як можна попередити неприємності, розповів лікар-дерматовенеролог вищої категорії Володимир Агафонов.
Навесні багато пацієнтів відчувають посилення шкірних проблем: вугрових висипань, грибкових уражень, бактеріальних інфекцій, алергічних реакцій. Подібне загострення зумовлене цілою низкою сезонних чинників.
Один з основних – різкі коливання температури й вологості повітря, які позначаються не тільки на загальному самопочутті, а й на стані шкірного покриву, змушеного постійно адаптуватися.
Відіграє роль і ослаблення імунної системи після зими.
Крім того, навесні організм піддається активнішому впливу ультрафіолету і сильних алергенів – зокрема, пилку дерев і рослин.
Впливає на стан шкіри й сезонна гормональна перебудова організму – це особливо помітно у людей з такими хронічними дерматологічними захворюваннями, як акне та себорейний дерматит, які нерідко «розквітають» саме навесні.
Читайте також: Грип і ковід: чи є загроза для Одеси?
Навесні дуже часто загострюються такі поширені шкірні захворювання, як:
До поширених вірусних інфекцій, що спричиняють пошкодження шкіри, належать герпес і вірус папіломи людини (ВПЛ). Часто вони перебувають в організмі в «сплячому» стані, але на тлі сезонного гіповітамінозу й зниження імунітету можуть «прокинутися». Герпес проявляється печінням і появою болісних висипів у вигляді дрібних пухирців, ВПЛ – виникненням на шкірі невеликих доброякісних новоутворень – папілом і бородавок.
Нарешті, через збільшення продукції шкірного сала навесні часто загострюється акне, вугровий висип і себорейний дерматит, що проявляються характерними висипами, лущенням, свербінням і почервонінням.
Стаття по темі: Великий імітатор: чому псоріаз є більш серйозною хворобою, ніж здається
Запобігти весняному загостренню шкірних інфекцій або ж знизити його прояви допоможе здоровий спосіб життя, правильний догляд за шкірою та уважне ставлення до власного організму.
Ви також можете дізнатися: Тріщини на руках: що з цим робити?
Якщо ж загострення уникнути не вдалося, спеціаліст призначить необхідний курс лікування. Залежно від збудника, це можуть бути антибактеріальні мазі або комбіновані препарати з кортикостероїдами, антисептичні розчини (хлоргексидин, мірамістин) для місцевої обробки запалень, противірусні та імуномодулюючі препарати, місцеві або системні антимікотики в разі грибкової інфекції.
72-річний пенсіонер Олександр Архипенко 43 роки пропрацював у ядерній енергетиці. Ліквідовував аварію на ЧАЕС. З… Read More
Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу спростовує інформацію про «сотні кілограмів неприбраного мазуту на узбережжі Лиманської… Read More
Вдень 23 травня, росіяни знову атакують Одесу - цього разу балістикою. Повідомляється, що удар націлений… Read More
В Одеській області проведуть в останню путь жителя Саф'янівської громади В'ячеслава Михайловича Шевченка, який загинув… Read More
Під час ранкової ворожої атаки 23 травня українські військові зафіксували в небі Одеси новий російський… Read More
Підводний човен «Малятко» М-296 на Меморіалі 411-ї берегової батареї в Одесі став аварійним. До експоната… Read More