97-річний Володимир Павлович Ткач та його 94-річна дружина Марія Олександрівна, які мешкають у Бакші, що на Савранщині, позаторік відсвяткували «коронне весілля» — 75-річчя подружнього життя. Переживши чимало труднощів, довгожителі не розгубили оптимізму і віри в перемогу України над рашистами.
— Після закінчення семирічки у 1941 році планував вступати до морського училища без іспитів, бо отримав грамоту за відмінне навчання. Документи подав, та почалася війна, і ми — троє братів з мамою — залишилися на окупованій території.
Батько тоді працював в Одесі, брав участь в обороні міста. Пораненим його евакуювали у Сімферополь. Коли ще в селі панували румунські окупанти, татусь повернувся і ми дізналися, що він перебував у полоні, але німці його відпустили. І він, скалічений, на милицях, з Криму три місяці добирався додому, — поділився спогадами Володимир Павлович.
У березні 44-го, після звільнення села, Володю разом з батьком і старшим братом та іншими сільськими хлопцями мобілізували на фронт. Після воєнних курсів Володя Ткач у складі одного з підрозділів Першого Білоруського фронту звільняв від фашистів Польщу.
Під час форсування Одеру потрапив під кригу. На щастя, його витягли, відправили у санбат, перевдягли — і він знову ринувся у бій. В одній з атак його тіло прошила кулеметна черга, тож перемогу боєць зустрів у шпиталі. Строкову дослужував у групі окупаційних військ в Німеччині. Отримав медалі «За штурм Варшави» та «За відвагу».
Після демобілізації фронтовик повернувся до рідного села. Працював у колгоспі обліковцем тракторної бригади. А через рік Володимир зустрів свою Марію, робітницю фабрики з виготовлення піаніно.
Наприкінці 1951-го він перевівся до Одеси в правоохоронні органи. Після юрфаку отримав офіцерське звання та підвищення, займався оперативно-слідчою роботою впродовж чверті століття. Закінчив службу у званні майора, а згодом йому було присвоєно звання полковника міліції запасу.
У 1995 році ветеран вкотре потрапив у лікарню з нападом радикуліту.
— Мені здавалося, що я набрид своєю болячкою всім лікарям. Річ у тім, що в армії, а пізніше на роботі в міліції, та й вдома мене турбував біль у попереку. При фізичному навантаженні чи необережному русі боліла спина, — скрушно зауважив ветеран війни та праці. — Поставили діагноз – радикуліт.
А на рентгені виявилось, що у мені «сидить» німецька куля між четвертим і п’ятим поперечними відділами хребта. Отак 78 років живу із кулею у тілі. Минуло багато часу, і оперувати тепер небезпечно. А мій рентген-знімок із неочікуваною для мене і лікарів знахідкою тепер став експонатом місцевого музею.
Бакшанський довгожитель, який пережив окупацію та вижив на фронтах Другої світової війни, свято вірить у міцність українських Збройних сил, силу духу українського народу. Подружжя не сумнівається, що українці «переламають» хребта путінській армаді, як це зробили 1945-го з фашистським гадом. І сподіваються разом дожити до цього щасливого дня.
Читайте також: Автівки на фронт: як волонтер з Познанки ремонтує та переганяє транспорт для військових
Сьогодні все більше власників свійських тварин шукають способи оптимізувати здоров'я своїх вихованців, переходячи до цілісного… Read More
За даними Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, в неділю, 6 липня 2025 року, в… Read More
Одеський Міський сад знову став свідком живого концерту. Просто неба, біля нашої витонченої ротонди, лунали… Read More
У Чорному морі з'явилася смертельно небезпечна риба – тетраодон (відомий також як фугу). Цей хижак… Read More
Продовжуємо розповідати про цікаві історичні одеські кафе та ресторани. Цього разу вирішили відправитися в Аркадію.… Read More
Через спекотну погоду на автомобільних дорогах Одеської області введено тепловий режим: рух вантажних автомобілів обмежений. Read More