Сон вдень вигадали не лише для дітей. Багато дорослих навіть вироблять собі спеціальний час для денного сну. Але чи правильно вони роблять? Чи корисно спати вдень або він загрожує нам безсоння, розберімось разом.
Якщо ви ще думаєте, що денний сон потрібен тільки дітям, то помиляєтеся. Сомнологи та психологи, навпаки, радять мати таку звичку.
Особливо денний сон необхідний тим, хто страждає вночі безсонням. А врахувати реалії сучасного українця та воєнний стан у країні, вночі не спить більшість людей. Завдяки такому відпочинку наш організм компенсує ті втрати енергії, які мав отримати у звичайному собі режимі сну. Тому, якщо ви відчуваєте втому або у вас сонний стан вдень — при можливості відразу ляжте спати. До речі, ідеальний приклад того, що нам необхідний денний сон — це «іспанська сієста». У деяких південних країнах пообідній сон став народною традицією. Це час після полудня, коли роблять перерву в роботі, щоб відпочити чи лягти спати.
Денний сон буде шкідливий тільки в тому випадку, якщо, як кажуть у народі — «переспати». Ідеальна тривалість сну після обіду – від 20 до 30 хвилин. Цього буде достатньо, щоб підбадьоритися та зарядитись новими силами. Сон близько години і більше викличе втому в організмі. Іноді це може загрожувати потемнінням в очах, слабкістю, нудотою та запамороченням. Спати лягати краще не пізніше 15.00, інакше переб’єте нічний сон. А щоб прокинутися вдень було легше, лікарі радять одразу після пробудження випити кави або міцного чаю, також рекомендується склянка води.
Читайте також:
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More
В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More
22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More
У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More
В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More
Завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в Україні та, зокрема, в Одесі та Одеській… Read More