Статті

День Європи в Україні: після війни багато країн захоче з нами об’єднатися

Завдяки українській армії європейські країни збільшили бюджет на свої війська. А деякі з них захотіли стати енергонезалежними від росії. Як Європа допомагає підтримувати економіку України, а наша країна стримує російську агресію в центрі Європи, читайте далі.

Без підтримки Європи нам буде важче стримувати агресора

Щорічно День Європи Україна святкувала в останню суботу травня. Цьогоріч президент Володимир Зеленський оголосив 9 травня Днем Європи. «Ми будемо вшановувати нашу історичну єдність – єдність усіх європейців, які знищили нацизм та переможуть рашизм», – сказав президент. 

Політолог Артем Рудомьоткін вважає, що Європа грає велику роль в житті України. За його словами, кожна країна, або регіон не існує окремо і впливає в більшій, або меншій степені на кожного у світі. Як приклад він привів вивезення зерна з українських портів. Як виявилось після 24 лютого минулого року, Україна годує майже півсвіту. «Отже, ми маємо досить велику роль у продовольчій безпеці, але без впливу Європи, Туреччини та інших країн ми не змогли б організувати зерновий коридор», – пояснив фахівець. Так і у випадку з Європою: з одного боку вона стала прихистком для багатьох українців з початку війни, але страх перед російською федерацією призвів до повільного реагування та передачі зброї Україні. 

На думку політолога, без допомоги Європи нам буде важче підтримувати економіку й стримувати війська агресора. Водночас Україна стала живим щитом безпеки Європи. Невідомо яка б була зараз ситуація у Європі, якби минулого року Київ «впав».

Україна змінила безпеку у світі

Артем Рудомьоткін вважає, що Україна показала всьому світові: агресору можна і потрібно давати відсіч. Поряд з цим, війна в Україні змусила багато європейських країн переглянути свої витрати на озброєння та армію. До прикладу, Польща майже вдвічі хоче збільшити чисельність збройних сил. Міністерство національної оборони Польщі розкрило програму переозброєння польської армії, яка розрахована до 2035 року. Згідно з нею, щорічно на військові потреби виділятимуть найбільшу серед країн НАТО частку національного бюджету. Окрім цього, поляки закуповують зброю та техніку. Це буде їх наймасштабніша кампанія з переозброєння армії за останні п’ятдесят років. Артем Рудомьоткін вважає, що Україна дала час усвідомити нашим західним сусідам з якою небезпекою можуть вони зіткнутись. Це стало поштовхом для того, аби світові лідери переглянули свої норми та підходи до ведення бойових дій та підготовки бійців. 

На думку політолога, Україна посприяла тому, що Європа отримала частково, а деякі країни й цілком, енергетичну безпеку. «Завдяки Україні дві європейські країни були прийняті у блок НАТО по пришвидшеній процедурі», – розказав політолог.  Він вважає, що Україна сприяє тектонічним змінам не тільки у Європі, а й у всьому світі.

Після війни Україна може створити союз з шістьма державами

На думку політолога, після війни усі захочуть об’єднатись з Україною. «І якщо зараз ми стоїмо у «черзі» до вступу в НАТО, то після завершення війни ми можемо створити власний безпековий блок з Україною на чолі. Бо жодна країна в Європі, може навіть і у світі, немає на сьогодні такого військового досвіду як Україна», – пояснив Артем Рудомьоткін.

Він нагадав, що напередодні війни була спроба утворити своєрідний військовий безпековий союз України з Польщею та Великобританією. Але в останню мить «щось» пішло не так. Політолог вважає такий союз найбільш вірогідним. Також з великою долею ймовірності може утворитися союз Україна – Польща – Великобританія – Литва – Латвія – Естонія і Фінляндія. Це буде союз прикордонних з росією держав.

На думку експерта, створення таких об’єднань залежить від того, на яких умовах закінчиться війна. «При однозначній перемозі України, Україна автоматично стає безпековим центром Європи», – сказав Артем Рудомьоткін. Він вважає, що змінивши законодавство й подолавши побори, Україна може стати ще й економічним центром. А це надалі може вплинути на перегляд економічних союзів.

Читайте також:

Share
Ольга Лопатюк

Люди для мене – джерело нового. Люблю їх слухати, як вони розкриваються. Цікавлюсь соціологією, психологією, політикою, економікою. Маю досвід роботи на телебаченні: в новинній службі, авторських проєктах, працювала телеведучою прямих етерів.

Останні статті

  • Статті

Розвивається попри війну: біля Рені та на Дунаї розпочали масштабне будівництво

Минулого місяця депутати Ренійської міськради ухвалили чергові рішення про виділення ділянок землі на березі Дунаю… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

Ресторан McDonald`s у центрі Одеси скоро закриють – названо причину

Один із ресторанів швидкого харчування McDonald`s в Одесі, розташований по вулиці Дерибасівській, 23 у будинку-пам'ятнику… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

«Українське ППО б’є по житлових кварталах»: як росіяни виправдовують свої військові злочини

Російські пропагандисти поширюють черговий фейк про те, що українська ППО нібито б'є по своїх житлових… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

В Одесі зробили платними дві сотні паркомісць навколо відомого парку

В Одесі стануть платними майже 200 місць для паркування навколо парку Перемоги. Надходження від зборів… Читати далі

2024-09-19
  • Новини партнерів

Де роздрукувати книгу в Україні

Необхідність роздрукувати книгу знайома багатьом: викладачам та студентам, вчителям та батькам школярів, молодим вченим та… Читати далі

2024-09-19
  • Статті

Як самостійно дізнатися про землетрус наперед

Нещодавно "Одеське життя" розповіло про кілька аспектів землетрусу, що жахнув увесь світ, у Туреччині. А… Читати далі

2024-09-19