Вже близько року в Одесі існує дружній простір для дівчат і жінок «Вільна». Тут допомагають пережити жахіття війни, домашнє насилля, складні життєві ситуації, а також знайти друзів і своє покликання. Журналіст «Одеського життя» познайомилася з працівниками простору і дізналася, які послуги вони надають жіноцтву.
В Україні сьогодні діють 29 просторів «Вільна», де щодня безоплатно надають психологічну, соціальну, юридичну та інші види допомоги жінкам різного віку. Одеський наразі працює за адресою вул. Педагогічна, 24.
— Пілотний проект «Вільна» було відкрито в грудні минулого року за підтримки Фонду народонаселення ООН (UNFPA), американської агенції розвитку USAID та уряду Данії. Його діяльність в Одесі здійснюється спільно з громадським рухом «Віра, Надія, Любов». Наша основна мета — це протидія насильству над жінками. Дати їм зрозуміти, що вони захищені і що їм допоможуть, — розповідає менеджерка простору «Вільна» в Одесі Катерина.
Сюди по допомогу до фахівців можуть звертатися жінки різного віку, які потребують фахової консультації, дружньої підтримки чи компанії. Катерина сама родом із Нової Каховки. Як і інші соціальні працівники та підопічні простору, за два роки війни вона пережила чимало. Їй із сім’єю вдалося виїхати з окупації 24 лютого 2022 року. Нині від рідного міста практично нічого не залишилося. Тож Катерина розуміє, як необхідна жінкам підтримка.
— Проблеми є у всіх. У «Вільну» приходять із різних причин. Основна категорія жінок — це 40-70 років. Хтось потребує психологічної допомоги, хтось тікає від домашнього насильства, а хтось шукає друзів і розвитку. Особливо важко було працювати з тими, хто виїхав з окупації. Це постійні сльози. Ми намагаємося допомагати жінкам відкритися, розслабитися, прийняти себе. Тому часто влаштовуємо терапії, майстер-класи, тренінги, цікаве дозвілля. В Одесі дуже багато прекрасних людей, які завжди допоможуть нам у цьому, — говорить Катерина.
Усі активності в просторі моделюються професійними тренерами та майстринями, а це:
За необхідності підопічні простору можуть відвідати гінеколога в пологовому будинку №7. Усі обстеження, аналізи, УЗД, вторинний прийом і навіть деякі операції — безкоштовні. Безпосередньо в офісі можна пройти тест на ВІЛ-інфекцію. «Вільна» також співпрацює з іншими благодійними організаціями, як-от:
Психолог і тілесно-орієнтований терапевт простору «Вільна» Інна Баланюк пояснює, що робити під час нападу тривожності:
Також, якщо ви відчули тривожність, постукуючи себе по «точці гордості» (ділянка біля грудей), проговоріть кілька разів: «Я відчуваю тривожність». Якщо в цей час ви боїтеся вийти на вулицю, зробіть це спонтанно і не обдумуючи, інакше знайдеться сто причин, щоб цього не робити. Якщо боїтеся бути вдома на самоті, зателефонуйте комусь і поспілкуйтеся. Але найкраще — відвідувати психотерапевтичні групи.
За подіями в просторі «Вільна» можна стежити в телеграм-каналі «Дружній до жінок і дівчат простір Вільна», або телефонувати за номером: (073) 231-01-01.
До керівництва підприємства звернулися співробітники обласної станції переливання крові з проханням здати кров для потреб… Read More
Новорічний настрій уже стукає у двері, а разом із ним — фантастичні подарунки від VARUS!… Read More
В Одеській області два співробітники районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки продавали військовозобов'язаним відстрочки. Read More
У Південному попрощалися одразу з двома загиблими воїнами - солдатом Марковським Ігорем Григоровичем і бойовим… Read More
Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More
У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More