Ви помічаєте, що ваш телефон почав сильно нагріватися, і ви боїтеся, що рано чи пізно його загубить? Розповідаємо про найімовірніші причини перегріву гаджета і як із цим боротися.
Для початку давайте розберемося, яке нагрівання вважається нормальним, адже нагріватися можуть всі телефони незалежно від виробника. При цьому всі смартфони як Android-пристрою, так і iPhone можна використовувати при температурі від 0 до 35 градусів Цельсія – таке нагрівання вважається цілком нормальним.
Буває, що через роботу процесора, акумулятора та інших компонентів нагрівання всередині самих гаджетів іноді досягає 37-45 градусів Цельсія. При цьому температура може підвищуватися короткочасно, і це також не є ознакою несправності.
А от якщо корпус телефону розжарився настільки, що його стає важко утримати в руках, це свідчить про те, що пристрій перегрівся. Особливо насторожитися слід, якщо тепло не розподіляється по гаджету рівномірно, а концентрується в певних місцях або якщо телефон перегрівається навіть в режимі бездіяльності.
Коли температура виходить за межі допустимого діапазону, пристрій намагається знизити її. При цьому може впасти продуктивність, сповільнитися або зупинитися заряджання, можуть відключитися дисплей і спалах. При досягненні критичних показників на екрані, як правило, відображається попередження про те, що гаджет не можна використовувати, доки він не охолоне. Які ж основні причини того, що телефон перегрівається?
Тривимірні ігри, відеозйомка, важкі програми – все це створює підвищене навантаження на відеоприскорювач і процесор. У результаті пристрій не тільки гріється, а й швидко розряджається. До такого ж ефекту приводить активна робота програм доповненої реальності, навігаційних та мережевих технологій на кшталт GPS, Wi-Fi, Bluetooth або 3G (особливо за відсутності гарного покриття).
Що робити? По можливості не перевантажуйте смартфон, робіть перерви під час довгих ігрових сесій, завантаження об’ємних файлів з Мережі або під час роботи з камерою та важкими програмами. Відключайте навігаційні та мережеві модулі, коли вони вам не потрібні.
Читайте також: Як правильно очистити екран смартфона
Можливо, якісь із встановлених програм містять помилки, чому нераціонально використовують ресурси системи. Через такі програми процесор може без вагомих причин працювати на підвищеній потужності. І в результаті виділяється більше тепла і швидше сідає батарея.
Що робити? Очистіть пристрій від усього зайвого. Якщо температура підвищується під час роботи з програмою, яка не є грою, відеосервісом або іншою ресурсомісткою програмою, спробуйте видалити його або замінити аналогом. Не перешкоджайте оновленню окремих програм, оскільки нові версії можуть виправляти помилки.
Якщо гаджет постійно знаходиться під прямим сонячним промінням, у кишені, під ковдрою або в щільному чохлі, це також може призвести до підвищення температури. І хоча окремо ці фактори рідко стають причиною перегріву, разом і одночасно при активному використанні апарату ризик перегріву суттєво зростає.
Що робити? Не тримайте телефон під сонцем у спеку. Налаштуйте блокування екрана, щоб камера або інші програми не запускалися випадково в кишені. Не кладіть пристрій у кишеню, якщо він завантажує великі файли у фоновому режимі. Знімайте чохол, коли граєте в ігри, якщо він заважає охолодженню.
Вас також може зацікавити: Таксофони на одеських вулицях: це було нещодавно, це було давно…
Використання пошкодженого або неоригінального адаптера живлення може призвести до проблем, у тому числі перегріву. Якщо ж у вас справний офіційний аксесуар, процес зарядки не повинен сильно впливати на температуру смартфона. Виняток становлять випадки, коли на приєднаному до електромережі апараті грають, дивляться відео або завантажують файли з Інтернету. У таких ситуаціях відчутний нагрів вам забезпечений.
Що робити? Використовуйте лише оригінальні кабелі та адаптери. Якщо ваше зарядний пристрій пошкоджено, замініть його на новий. Намагайтеся не качати файли, не запускати ігри та важкі програми на смартфоні, підключеному до електромережі.
Підвищена температура пристрою може бути результатом збою в роботі операційної системи або інтегрованих програм. Крім того, згодом в системі накопичуються залишкові файли чий програмне сміття, що також може сприяти нагріванню.
Що робити? Для початку просто перезапустіть гаджет і переконайтеся, що операційна система оновлена до останньої доступної версії. Якщо нічого не зміниться, спробуйте почистити телефон або повернутися до заводських налаштувань, попередньо зберігши важливі дані.
Якщо вищенаведені рекомендації не забезпечили результату, можливо, проблема з апаратною начинкою смартфона. Заводський брак або поломка внаслідок фізичних пошкоджень може призводити до порушення нормального теплообміну.
Що робити? Запідозривши наявність несправностей, спробуйте повернути пристрій у магазин за гарантією або віднесіть його до сервісного центру.
Ви також можете дізнатися: Як повернути або обміняти товар, куплений за знижкою або на розпродажі
Якщо пристрій заряджається, від’єднайте його від адаптера. Приберіть телефон із прямих сонячних променів у тінь. За наявності чохла зніміть його. Активуйте авіарежим і зменште яскравість, а краще повністю відключіть гаджет.
У жодному разі не кладіть смартфон у холодильник.
Читайте також: Небезпечні дзвінки: номери телефонів, які потрібно ігнорувати
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More
Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More
Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More
Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More
У п'ятницю, 22 листопада, магнітосфера Землі буде в спокійному стані. Магнітних бур не очікується. Read More
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More