Статті

Чому родина Турських з села Ясенове ніколи не переїде жити до міста?

Життя-буття в селі — не мед. Проте більшість сільського жіноцтва, на тендітних плечах якого тримається господарство, живність, кухня та купа повсякденних справ, нізащо не поміняє свій спосіб життя на міський.

Щоденне побутове життя у селі

Не боїться роботи щаслива дружина, мати і бабуся Тетяна Турська з села Ясенове Перше Зеленогірської громади. Як «запряглася» з юності у сільське життя, так і досі, попри болячки, дає лад в оборі, городі та домівці. 

У труді і злагоді живуть вони з чоловіком Миколою, з яким надбали чотирьох люблячих дітей, мають одинадцять онуків, трьох зятів і невістку. До нелегкої праці приступають спозаранку.

Турські, як і кожна працьовита сільська родина, живуть за рахунок власного господарства, здебільшого дійного стада. Їхнє обійстя — доглянуте і затишне. Хоча за його лаштунками приховуються невід’ємні моменти сільського життя: заготівля сіна, кормів, випасання дійного стада тощо. З цього приводу Турські кажуть: літом — трава, взимку — дрова!

Ще не будучи пенсіонерами, подружжя, залишившись без роботи, почало заготовляти молоко у населення для переробного підприємства. Також плоди своєї праці реалізовували на знаменитому «Привозі». Завжди життєрадісна господиня разом з чоловіком щонеділі легковиком, повним краму: сиру, сметани, масла, молока, запашних рулетів та хліба — їздили торгувати до Одеси. А потім — додому, щоб знову поринути у круговерть сільських клопотів.

Пекарський офіс з підігрівом підлоги

Щоб вправній тещі було зручніше куховарити, зяті переобладнали літню кухню під її пекарський «офіс». 

Відновили велику селянську піч-годівницю, обклали все кахлем, а ще, не повірите, змайстрували підлогу з підігрівом.  

Тетяна Турська розповіла, що цивілізувати її робоче місце запропонував наймолодший зять Юрій. Якось він добряче натер мозолі, витягуючи воду з криниці, щоб напоїти худобу. Тож невдовзі провів проточну воду, що значно полегшило роботу. Також люблячі зяті профінансували газифікацію будинку. А ще допомогли тестеві придбати «залізного» коня. 

Років три тому Тетяна раптово захворіла. Велика родина дружно кинулась рятувати матусю. Дивом жінка вичуняла, але на «Привозі» вже не торгує.

Тетяна Іванівна допомагала землякам пекти пироги для захисників. Нещодавно онукам-школярам напекла тортів і наварила вареників, щоб ті мали що віднести на сільський благодійний ярмарок. Виручені кошти задонатили на потребу воїнів ЗСУ. 

Куховарила й для будівельників, які відновлюють господарчі будівлі у господі сина Сашка, понищені пожежею. Вогонь також знищив усі запаси сіна і соломи, припасені для ситої зимівлі худоби. На щастя, земляки не залишили багатодітну сім’ю напризволяще: хтось подарував кукурудзиння, хтось сіно та солому.

В «офісі» господині від печі знов запаморочливо пахне свіжоспеченим хлібом. Паляниці Тетяна Іванівна кладе на стіл і обмазує не менш запашною олією. І завжди чекає на дорогих гостей.

Доньки Валентина, Наталка і Надія з чоловіками та дітьми часто навідуються з Одеси і Миколаєва до своїх батьків. Знають, що їх завжди чекають люблячі батьки та щедро накритий стіл.

Share
Юрій Федорчук

Народився в селі Острожани Жашківського району Черкаської області. Свою трудову біографію розпочав у 1977 році рибалкою на підприємстві «Гірський Тікич» (Черкащина). Працював формувальником на Київському заводі залізобетонних виробів. Був учасником бойових дій в ДРА (Афганістан). Після здобуття вищої освіти в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті почав працювати у журналістиці. Був власкором газети «Одеські вісті». За плідну журналістську діяльність відзначений Почесними відзнаками та грамотами. Лауреат премії ім. Р.М. Палецького, лауреат Всеукраїнської премії ім. С.І. Олійника, лауреат конкурсу «Українська мова - мова єднання».

Recent Posts

  • Новини

Спокій перед грозою? Яким буде 21 травня в Одесі

Завтра, у середу, 21 травня 2025 року, в Одесі та Одеській області істотних опадів синоптики… Read More

20-05-2025 в 20:32
  • Новини

З 6 по 8 червня в Одесі відбудеться найбільша книжкова подія року

Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині» пройде ювілейний 25-й раз. Цього разу подію приймуть Одеса… Read More

20-05-2025 в 19:29
  • Новини

Одеса та Гейдельберг стали містами-партнерами (відео)

Одеса встановила партнерські відносини із німецьким містом Гейдельбергом. Така угода була укладена днями у рамках… Read More

20-05-2025 в 18:39
  • Статті

Виклики одеської маршрутки: як не випасти із салону, впізнати щипача і проїхати безкоштовно

Про одеські маршрутки пасажири здебільшого говорять з обуренням. Проте продовжують ними користуватися, сплачуючи за проїзд… Read More

20-05-2025 в 17:33
  • Статті

Перекладач з німої: як в Одесі працює перекладач української жестової мови?

Сьогодні я вже знаю, чому улюбленим анекдотом людей з вадами слуху став саме цей. Господь… Read More

20-05-2025 в 16:31
  • Новини

Стихійні звалища в Одесі: на «Дальницькі кар’єри» вивозять накопичене роками сміття

У Хаджибейському районі Одеси ліквідували сміттєзвалище в районі вулиці М. Грушевського і Травневого провулка і… Read More

20-05-2025 в 15:31