На Дунаї в районі Вилкового прихід весни, як і за старих часів, починається з вилову оселедця. Погодні умови цього року дозволяли виходити на річку ще в лютому, і рибалки з Румунії саме так і робили — на заздрість нашим жителям. Що в нас знову не так?
Рибалки вважають, що викупили «порожні лоти», які чиновники «намалювали від балди»
Склалася парадоксальна ситуація: у лютому в рибалок дозволу на вилов дунайського оселедця ще не було, а на одеському «Привозі» його вже продавали.
Рибалки з Вилкового стверджують, що в Румунії путина почалася в лютому. Можна припустити, що на «Привоз» оселедець потрапив або контрабандним способом, або «потрудилися» браконьєри.
Голова Дунайської риболовецької асоціації Лариса Щьолокова зазначила, що керівник Ізмаїльської райадміністрації Родіон Абашев і міський голова Вилкове Матвій Іванов намагаються допомогти рибалкам у розв’язанні організаційних питань, щоб вони якнайшвидше вийшли на промисел, але проблеми були і залишаються.
Початку путини передував аукціон з викупу лотів, які дають право на вилов риби. Проведення таких аукціонів Агентство рибного господарства практикує другий рік.
Цього року стартова ціна лотів була підвищена. Як висловився один із керівників риболовецьких підприємств, лоти «намалювали від балди». Наприклад, в одному з лотів оселедця було всього 18 тонн, а кефалі в рази більше. Але ж кефаль потрапляє в сіті тільки на узбережжі в літній період. На море ж рибалок не пускають, там промисел заборонений.
Як розповіла Лариса Щелокова, за розрахунками чиновників, які формували лоти, вилківські рибалки мають видобути цьогоріч 600 тонн кефалі, хоча на практиці вони завжди виловлювали за сезон не більше 6-7 тонн.
На початку року рибалки з Вилкового взагалі відмовилися викуповувати лоти. Так би мовити, «застрайкували». Але час минав — треба було виходити на промисел, адже косяки дунайки чекати не будуть. Рибодобувні підприємства з Вилкового змушені були взяти участь в аукціоні і викупити «порожні лоти», заплативши за неіснуючу рибу.
Але це ще не все — необхідно було отримати дозволи від екологічного відомства. Процес затягнувся.
Лише 17 березня на промисел дозволили вийти двом підприємствам — ТОВ «Корсар» і ПП «Моргун» по гирлах Очаківське і Велике.
Така ситуація дає рибалкам підставу зробити висновок, що в керівництві багато випадкових людей, які не розуміються на специфіці галузі.
А поки наші рибодобувні підприємства «воюють» за право вийти на промисел, велика частина «дунайського срібла» йде на румунський берег.
Автори Тетяна СИЛАКОВА та Антоніна БОНДАРЕВА
У Південному попрощалися одразу з двома загиблими воїнами - солдатом Марковським Ігорем Григоровичем і бойовим… Read More
Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More
У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More
1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More