Статті

Була така вулиця: одесит Мізікевич пишався тим, що розстрілював людей

Павло Мізикевич в Одесі відзначився тим, що був більшовицьким фанатиком: організовував у місті вбивства незгодних із його ідеями. За це більшовики його ім'ям назвали вулицю Степову. З відходом комунізму вулиці повернули колишню назву.

«Ми розстрілюємо без сорому, і без сорому говоримо про це»

«Одеське Життя» продовжує розповідати про назви одеських вулиць радянського періоду. На цей раз представляємо історію ката, який своєю старанністю у вбивстві людей домігся того, що на його честь дали ім’я історичній вулиці Одеси.

Читайте також: Вулиця Степова в Одесі: як поживає центр Молдаванки?

Павло Петрович Мізікевич, народився одеситом, одеситом і помер. Перше він зробив у 1886 році. Подорослішавши, працював в Одеських залізничних майстернях (надалі це завод ім. Січневого повстання).

Брав активну участь у революційних подіях 1905 року. Зрозуміло, що активізував і під час «Великого Жовтня». В історію Одеси він увійшов як організатор місцевої Червоної гвардії у період іноземної інтервенції та Громадянської війни.

Вбитий німецькими колоністами

На білий терор Мізікевич із усією силою пролетарського гніву відповідав червоним терором. Йому приписують фразу: «Ми розстрілюємо без сорому, і без сорому говоримо про це». Він був комендантом «червоної» Одеси.

Ви також можете дізнатися: Ця вулиця в Одесі носила ім’я автора червоної зірки – символа армії СРСР та рашистів

Влітку 1919-го німецькі колоністи під Одесою виявили повну солідарність зі знаменитим Попандопуло зі «Весілля в Малинівці», який співав: «Картина ясна – Одеса червона, і мені з Одесою не по дорозі».

Колоністи повстали проти Рад, і за їх упокорення Павло Мізикевич загинув. Похований в Одесі, вулиця, на якій він жив з 1912 року, почала називатися Мізікевича. Нині вона, як і була до нього, – Степова. «Сік транзит глорія мунді». У перекладі з латині це означає «Так проходить земна слава»…

Раніше ми розповідали: Майже став маршалом СРСР: на честь кого названо вулицю Черняховського в Одесі.

Share
Валерий Боянжу

В 1996 году с появлением в Херсоне частной и честной газеты "Гривна" ушел в журналистику. Редактор, шеф-редактор, Заслуженный журналист Украины (2007 год). 26 лет работал без отпуска, за этот период ни один номер газеты не вышел без моих материалов. 24 февраля 2022 года в вынужденный отпуск меня отправили убившие газету оккупанты. Длился он год. С начала 2023 года в Одессе я первый раз в жизни стал ВПЛ и второй раз в жизни - журналистом. Газеты "Одесская жизнь" и "На пенсии" меня подогрели, обобрали ( ой,нет, простите: подобрали, обогрели), а если без шуток - то просто реанимировали, вернув мне СЧАСТЬЕ общения с читательской аудиторией. Но домой так хочу - слов нет, чтобы передать.

Останні статті

  • Новини

Журналісти з’ясували, чим володіють найбагатші судді Одеської області

Журналісти Центру публічних розслідувань з'ясували, що задекларували найбагатші голови суддів Одеської області. Виявилося, що лише… Читати далі

2024-07-01
  • Новини

Війна, день 859-й: росія вдарила бомбою по Харкову і ракетами по Дніпру

У понеділок, 1 липня 2024 року, розпочалася 859-та доба від початку повномасштабного вторгнення росії в… Читати далі

2024-07-01
  • Новини

В Одесі п’ятьох відпочивальників віднесло у відкрите море: подробиці (фото)

В Одесі військові моряки врятували п'ятьох купальщиків, яких хвилями віднесло у відкрите море. Читати далі

2024-07-01
  • Статті

Дворові прикраси та день народження смітника: сім миттєвостей одеського тижня

Телеграм-канал «Одеське життя» в строкатій стрічці подій, що відбуваються, розміщує фото «Мить одного одеського дня».… Читати далі

2024-07-01
  • Новини

Анекдот дня: неідеальна пара та незадоволений Фіма

Доброго ранку, безжурні одесити, і з першим днем ​​другого літнього місяця вас і нас усіх!… Читати далі

2024-07-01
  • Новини

Яке сьогодні свято: День архітектора та інші події і визначні дати 1 липня

“Одеське Життя” розповідає про день 1 липня 2024 року. Дізнайтеся, які свята і події сьогодні,… Читати далі

2024-07-01