Сезон дунайки у розпалі. І поки на Привозі та інших ринках одеські господині вишукують, найсвіжішу та найсмачнішу дунайку, в деяких закладах цей локальний смаколик вже включили в меню. Зазвичай в одеських ресторанах його подають з хлібом та відвареною картоплею, в копченому та солоному вигляді, роблять форшмак, смажать та запікають на грилі. Але я знаю один заклад, де до сезонних продуктів завжди підходять нестандартно. Саме туди я і відправилась.
*Обережно, цей матеріал викликає апетит!
Ресторан Dizyngoff працює в Одесі з 2006 року. Для наших буремних часів це вже солідний строк. Шефиня закладу – Ніка Лозовська, одразу після школи навчалась у Франції менеджменту туристичного бізнесу, а після цього ще три роки провела в кулінарній школі Ferrandi (Париж). Після повернення додому, разом із партнерами відкрила ресторан сучасної кухні, де втілює свою майстерність та фантазії. Її часто запрошують на гастрономічні форуми, де вона пропагує локальні продукти та сезонні страви з них. Також, лише за минулий рік вона двічі була героїнею випусків популярних гастроблогерів.
Назва закладу – Dizyngoff походить від прізвища одесита, першого мера Тель Авіва. На його честь в столиці Ізраїлю названі вулиця, площа, установи тощо. Ніка Лоховська обрала це імʼя, тому що спочатку ресторан спеціалізувався на сучасній ізраїльській кухні.
Меню закладу невелике, в його основі – місцеві продукти, які Ніка або її мама “виловлюють” на Привозі, у місцевих фермерів і рибалок. Бездріжджовий хліб, наприклад, вже багато років беруть лише в крафтовій пекарні DOU. Тут великий вибір солодких та солоних сніданків (від 120 грн), які подають до 14:00. Також можна замовляти страви з собою.
Читайте також: Корейське кафе в Одесі: оцініть сучасну східну кухню та інтер’єр
Поряд з постійним меню обовʼязкове діє спеціальне сезонне – на два-три тижні, або, лише на вихідні. Наприклад, весною можна поласувати овочевими оладками з смаженою редискою, стравами з черемшею, літом-спробувати солонець з берегів Куяльника, восени – страви з лисичками, зимою – сальсифу, зимові овочі в незвичайних соусах…
Солонець (солерос, морська квасоля) – дикоросла трава, яка в Україні росте на берегах моря і лиманів. Має цікавий солонуватий присмак та мʼясисту структуру.
Корінь Сальсифа – він же “зимова спаржа”, він же “козелець”, він же “козлобородник”, він же “устричний корінь”, він же “вівсяний корінь”. Колись був дуже популярний на наших теренах декілька століть тому і навіть згадувався в Енеїді.
Зараз в Dizyngoff пропонують такі страви з дунайки:
Смореброд – данська назва традиційного відкритого бутерброду.
Схуг – популярний близькосхідний гострий соус. Кумин та кардамон поєднуються в ньому з пекучим перцем чилі, свіжою дрібно нарізаною зеленню, оливковою олією та пікантним лимонним соком.
Лабне – традиційний крем-сир кухні країн Близького Сходу. Виготовляється з йогурту. Назва з арабської перекладається як «молоко» або «білий». Лабне належить до молодих сирів, а по консистенції нагадує щось середнє між сиром і йогуртом.
Читайте також: “Скільки-скільки коштує ваша дунайка?!”: ціни на Привозі 5 квітня
Я замовила на закуску тар-тар, зелений борщ з кропивою та запечене філе дунайки у якості основних страв. І якщо вибір страв був легким, то вибір вина під їжу дався складніше, адже у винній карті я не знайшла місцевих вин. З найближчих виявилися вина Biologist. З українських, представлено ще закарпатське ігристе. На жаль, це все. Прийшлося брати італійське просеко (160 грн). І хоча до його якості та смаку претензій не має, до дунайки хотілося б замовити щось більш локальне. До страв не забудьте замовити чорний солодовий хліб, який підігрівають перед подачею.
Тар-тар подається разом з великим шматком чорного хліба та маслом, политого лимонним соком. Цікаве поєднання фактур: нарізане кубиками “мармеладове” філе, “крихти” з цвітної капусти та подрібнених артишоків. Страва заправляється пікантним соусом, який так і хочеться вимакати хлібом.
Зелений борщ. Приготуйтесь, що це буде не зовсім той борщ, який ви зазвичай готуєте вдома. Крім заявленої кропиви, в тарілці ви знайдете зелений горошок, хрумкі зелені паростки, які більше характерні для азійської кухні, цілий відварений корінь петрушки та безпосередньо подрібнені шматочки філе дунайки, які додають приємного підкопченого відтінку смаку.
Дунайський оселедець був завжди популярним та жаданим смаколиком. Так в меню одеського ресторану біля Потьомкінських сходів від 1905 року означений Дунайський оселедець. Як можна порівняти, його вартість вища ніж у іншого “Королівського” оселедця.
Друга страва – одна філейна частина оселедця, підсмажена на грилі. Подається “на подушці” з ферментованих овочів серед яких я знайшла малесенькі огірочки-корнішони, редис, редьку, цвітну капусту, помідор.
Коли я робила замовлення, мене попередили, що в стравах можуть бути кістки і так, декілька штук мені потрапили. Але, зараз, коли дунайка ще молода, кісточки в неї дуже тоненькі. До того ж після термічної обробки, вони стають ще мʼякішими і майже не відчуваються. Але все одно, чутливі до рибʼячих кісток люди мають бути обережними. Філе риби виявилось, надзвичайно ніжним, з приємним горіховим післясмаком, а солоні та тверді овочі вдало контрастували на фоні цієї ніжності.
Загальний рахунок – 720 грн з кавою та келихом просеко.
Dizyngoff можна сміливо рекомендувати всім, хто любить експерименти та нові смаки. Цей ресторан про сучасну локальну їжу. Тут часто проводять різноманітні заходи: спеціальні вечері та дегустації. Публіка – інтелігентна сучасна молодь, молоді батьки з дітьми, відвідувачі з собаками, до яких тут дружнє ставлення.
Важливо! Даний матеріал не являється рекламним та відображає виключно субʼєктивний смак та думку автора.
Фото автора
Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More
У п'ятницю, 22 листопада, магнітосфера Землі буде в спокійному стані. Магнітних бур не очікується. Read More
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More
В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More
22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More
У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More