Статті

Безкоштовні ліки для одеситів: як працює перший волонтерський центр ліків

В умовах повномасштабної війни в Україні зростає потреба в медичній допомозі, і волонтерські ініціативи стають дедалі важливішими. Однією з таких ініціатив є міжнародний благодійний фонд «Ваше місто». Він активно працює в Одесі, надаючи життєво необхідні медикаменти, первинну медичну допомогу та ментальну підтримку внутрішньо переміщеним особам та мешканцям Одеси, які цього потребують.

Попит породжує волонтерство

До повномасштабної війни Ігор Федін був приватним підприємцем у сфері нерухомості. Та коли в Одесі на тлі обстрілів та паніки почався величезний дефіцит медикаментів, він разом із друзями взявся допомагати власними силами. Тоді найбільша потреба була у препаратах для щитовидної залози, адже їхній прийом має бути безперебійним.

Читайте також: Машин, грошей, броні та дозволів немає: справжні причини, через які швидка може до вас не доїхати

— У той час виник дефіцит ліків, зокрема L-тироксину. Як виявилося, кожна п’ята жінка в Україні приймає цей препарат, але його неможливо було знайти в жодній з аптек за будь-які гроші. Тож до нас почали надходити запити, і ми, використовуючи власні зв’язки, знаходили препарати у Німеччині, Болгарії, Молдові. Ми безкоштовно привозили та роздавали ці ліки всім, хто їх потребував, — розповідає засновник міжнародного благодійного фонду «Ваше місто» Ігор Федін.

Згодом з’явилися й інші запити щодо допомоги. Але усвідомивши, що ліки — специфічне направлення, яке мало хто готовий підтримувати, волонтери зосередилися виключно на медикаментах, адже інші види допомоги активно надавалися різними гуманітарними центрами. Волонтерів підтримало кілька німецьких компаній, які є партнерами вже третій рік поспіль.

— У нас не було центрів, не було приміщення, ми розвозили ліки адресно. І в якийсь момент їх настільки побільшало, що стало неможливо зробити доставку. Нам запропонували місце у сервісному центрі, де ремонтують ноутбуки. Коли було затісно, відкрили центр на проспекті Шевченка, і вже там почали з’являтися черги по 100-200 людей. Так ми стали першим в Україні волонтерським центром медикаментозної допомоги.

Нині в Одесі медикаментозну допомогу видають за двома адресами:

  • вул. Успенська, 101;
  • проспект Шевченка, 6/5 (вхід зі сторони проспекту Гагаріна).

Люди можуть отримати до п’яти препаратів на місяць і залишити заявку на отримання дороговартісних ліків. Загалом щодня фонд надає медикаментів на суму понад 100 тисяч гривень. А кожна видача дороговартісних препаратів обходиться у 60 тисяч гривень. За весь час повномасштабної війни медикаментозну допомогу отримали понад 70 тисяч людей.

Безкоштовний чекап організму

Багато тимчасово переміщених осіб не знають, куди та як звертатися по медичну допомогу. «Ваше місто» — єдиний на півдні України благодійний фонд, що має ліцензію МОЗ, тож у центрі можна отримати кваліфіковану консультацію, пройти лабораторні та ультразвукові дослідження, ЕКГ серця та отримати конкретні рекомендації щодо подальшого лікування. Варто зазначити, що у центрі переважна більшість лікарів та персоналу самі є переселенцями, тож вони як ніхто знаються на потребах та переживаннях під час вимушеного переїзду.

Безкоштовні медичні послуги можуть отримати переселенці, зареєстровані в Одесі та області. Медичний центр «Благодійний лікар» розташований за адресою: м. Одеса, проспект Шевченка, 6/5.

Як отримати допомогу в центрах

Для отримання допомоги в центрах необхідно мати:

  • паспорт громадянина України;
  • реєстрацію в Одесі або Одеській області;
  • довідку про ВПО, якщо ви внутрішньо переміщена особа;
  • рецепти на рецептурні препарати.

До того ж у жовтні до Дня ментального здоровʼя благодійний фонд «Ваше місто» відкриє Центр ментального здоровʼя. Психологічну допомогу зможуть отримати усі, хто цього потребуватиме.

За детальною інформацією звертайтеся на гарячу лінію: +38 (066) 535-76-40.

Читайте також:

Share
Діана Федотова

Журналістика заполонила мене ще у студентські роки. Вже на другому курсі в Національному університеті «Одеська юридична академія» я обійняла першу посаду на телебаченні. Згодом отримала ступінь магістра журналістики. За вісім років я попрацювала як на одеських каналах та проєктах «Репортер», «Думська», «Редакція», так і стала власною кореспонденткою на каналах «Україна», «Україна24» та «Ми - Україна». За плечима чотири роки прямих включень з найгарячіших подій. Нині живу в Індонезії, однак продовжую слідкувати за життям рідної Одеси, чим і ділюся в «Одеському житті».

Recent Posts

  • Новини

Православні свята та традиції 24 листопада в Україні: ким була та як загинула свята Катерина

Одеське Життя розповідає, яке сьогодні церковне свято за новим та старим стилем і в кого… Read More

2024-11-24
  • Новини

Болить голова? Важливий прогноз магнітних бур на 24 листопада

Магнітні бурі можуть негативно вплинути на здоров'я людей. І тому завчасний прогноз цього несприятливого явища… Read More

2024-11-24
  • Статті

Приватизація квартири в Україні: покрокова інструкція для кожного

Мрієте стати повноправним власником свого житла? Приватизація – це законний шлях перетворити державну чи комунальну… Read More

2024-11-23
  • Новини

На одеському пляжі знайшли «сюрприз», що погано пахне

Державні екоінспектори провели обстеження узбережжя біля одеського пляжу Caleton, оскільки останнім часом у місцевих ЗМІ… Read More

2024-11-23
  • Новини партнерів

Як обрати зубні імпланти: поради стоматолога

Від типу імпланту залежить вартість процедури та час на встановлення. Слід зазначити, що підібрати метод… Read More

2024-11-23
  • Новини

Понад 160 тисяч гривень зібрав для ЗСУ Подільський ярмарок

Великий благодійний ярмарок та урочистості на честь аграріїв Подільського району та задля підтримки ЗСУ пройшли… Read More

2024-11-23