Ваші гроші можуть заблокувати з багатьох причин. Банки роблять це, щоб захистити клієнтів від дій шахраїв або запобігти незаконним фінансовим операціям.
Давайте розберемося, які транзакції банки вважають підозрілими.
Це пов’язано з фінансовим моніторингом. Банки можуть «заморожувати» рух коштів на карті, бо підозрюють клієнтів у незаконній підприємницькій діяльності. Вони відстежують будь-які незвичайні операції.
Якщо ви регулярно продаєте товари або послуги на майданчиках на зразок OLX або Оголоша, не оформлюючи статус підприємця, то в банку можуть виникнути питання. Річ у тім, що для підприємницької діяльності потрібен окремий рахунок. Приймаючи платежі на звичайну дебетову або кредитну картку, ви порушуєте умови договору з банком.
До того ж Національний банк України має право штрафувати фінансові установи за допущені незаконні операції клієнтів. Штрафи передбачені чималі, тому банки перестраховуються й тимчасово блокують підозрілі транзакції.
Стаття на тему: Ощадбанк блокирует карты — за что и какие еще счета заморозят?
Фінансові операції перевіряють в автоматичному або ручному режимі. У правилах фінмоніторингу понад 70 критеріїв «підозрілості».
Список основних індикаторів для фізичних осіб:
Ба більше, відповідно до положень про фінмоніторинг, банки перевіряють усі транзакції, починаючи від 400 тисяч гривень, а також усі анонімні перекази та поповнення (через термінал або онлайн-сервіс) від 5 тисяч гривень.
Після тимчасового блокування транзакції банки повідомляють про це в мобільному додатку або за допомогою СМС. У деяких випадках може зателефонувати менеджер. Спосіб зв’язку залежить від умов договору. Якщо ви виявили, що гроші заблоковано, а з вами ніхто не зв’язався — зверніться до служби підтримки банку або завітайте до відділення особисто.
Читайте також: Користуєтеся банкоматом? Як не стати жертвою шахраїв?
Банку потрібно від вас лише одне – підтвердити походження грошей. Якщо ви збирали донати на лікування й одного дня отримали велику кількість переказів, то так і поясніть. Покажіть банку, що вам нічого приховувати, тому що в положенні про фінансовий моніторинг цей момент теж прописаний – «індикатором підозрілості вважається небажання або відмова клієнта надати необхідну інформацію, або інформація є сумнівною і її важко перевірити».
Іноді обмеження на транзакції бувають технічного характеру: через збої або оновлення сертифікатів ключів. У цій ситуації провести операцію можна лише в «ручному» режимі через менеджера або у відділенні банку.
Читайте також: Долг за воду — банковские карты одесситов начали блокировать
Фото: НБУ, Pexels
Ці вихідні можуть відкрити вам нові, надзвичайні емоції та враження: від хорового співу до незвичайної… Read More
Римські монети і поховання черняхівської культури виявили студенти-історики одеського Університету Ушинського під час експедиції на… Read More
Рух транспорту узвозом Віталія Блажка в Одесі обмежено до 2 серпня 2025 року. Відповідне розпорядження… Read More
На узбережжі Одеської області продовжують фіксувати викиди мазуту із затонулих російських танкерів. Екоактивісти закликають Міністерство… Read More
У середу, 16 липня 2025 року, розпочалася 1239-та доба з початку повномасштабної війни РФ проти… Read More
У липні 2025 року рівень води в Дунаї різко знизився, досягнувши історичного мінімуму за останні… Read More