Здавалося б, на сьогоднішній день ходити в лазню зовсім необов'язково, адже у кожного з нас у квартирі є ванна кімната. Однак чи можуть водні процедури «вдома» зрівнятися з користю лазні або сауни? Розбираємося разом, кому лазневі процедури додадуть здоров'я, а кому від них краще відмовитися.
Різновидів лазень існує безліч — від японської фуро до турецької хаммам. Однак найбільшою популярністю в нашій країні користуються сауна і руська лазня. Одна з головних їхніх відмінностей — вологість гарячого повітря. У руській лазні температура повітря порівняно невисока — 40-70 градусів, а відносна вологість досягає 90-100%. Така вологість повітря максимально наближена до природних умов, тому вважається, що лазня чинить на організм менш шоковий вплив, ніж сауна.
У фінській сауні все навпаки: температура тут сягає 90-110 градусів, а вологість повітря коливається в межах 10-25%. Завдяки невисокій вологості така температура переноситься дуже легко, а захистом від перегріву служить випаровування вологи зі шкіри.
В Одесі лазні займають особливе місце. Навіть знаменита фраза «Іди ти в лазню!» народилася саме тут на початку минулого століття, і стосувалася дуже популярної на той момент водолікарні Ісаковича. Але то було давно, а ось куди одесити ходять зараз, якщо хочеться здійснити справжній водний ритуал? Вашій увазі наша добірка цікавих лазень та саун!
Якщо дозволяє здоров’я, відвідувати лазню потрібно приблизно раз на місяць. За старих часів у лазню ходили не митися, а очищатися, і це було цілим ритуалом, священнодійством. Крім того, лазню відвідували з лікувальною метою.
Лазня чудово допомагає при деяких вікових захворюваннях, прискорює обмін речовин і знижує вагу, а пар сприяє глибокому очищенню шкіри і легенів, стимулює кровообіг. Лазневі процедури також позитивно впливають на суглоби, стабілізують процес теплообміну і покращують координацію рухів. Багатьом літнім людям гаряча пара допомагає позбутися радикуліту, тривожних станів, слабкості, безсоння. А під час відвідування парильні організм позбувається не тільки зайвого жиру, а й холестерину. Лікарі підрахували, що в лазні людина може втратити до півтора літрів поту, з яким з організму виходять різноманітні токсини та шлаки.
Перед тим як йти в лазню, потрібно уважно вивчити правила поведінки в парильні. Адже корисний вплив гарячого повітря на організм безпосередньо залежить від того, наскільки добре ви засвоїте «техніку безпеки».
За найменших ознак погіршення стану обов’язково слід покинути парилку.
Літнім людям із серцевими захворюваннями, гіпертонією, аритмією, інфекційними та онкологічними хворобами, цукровим діабетом, очною гіпотонією і глаукомою, хронічними патологіями нирок, епілепсією, хворобою Паркінсона, важкими нервово-вегетативними порушеннями, мігренню відвідування лазні суворо протипоказане.
Перед тим як йти в лазню, обов’язково порадьтеся з лікарем!
Фото: картина Аркадія Пластова “Після лазні”
Читайте також:
Піца давно стала не просто улюбленою стравою мільйонів, а справжнім символом затишку, відпочинку та смачного… Read More
Правильне підвищення цін залучає платоспроможних клієнтів та підвищує прибутковість бізнесу. Головне — діяти стратегічно. Read More
В Одеській області стартував збір заявок для участі в Каталозі крафтового бізнесу. До участі запрошують… Read More
У Приморському та Пересипському районах Одеси 4 липня тимчасово припинили роботу більшість маршрутів електротранспорту. Причиною… Read More
У суботу, 5 липня 2025 року, в Одесі та Одеській області очікується досить тепла погода… Read More
В Одеській міськраді ухвалили рішення, яке обмежує повноваження райадміністрацій щодо погодження нових залізних гаражів. Тепер… Read More