Сьогодні, 29 липня, святкується день народження Івана Айвазовського. В Одесі, де відбулися зміни у назвах багатьох топонімів, вулиця Климента Тимирязєва тепер носить ім'я цього видатного живописця. Розташована вона в Київському районі і тягнеться від провулку Тимирязєва до вулиці Костанді.
Климент Тімірязєв був російським біологом, займався фізіологією рослин і був одним з основоположників цієї школи. Ще зі студентських років Тімірязєв брав участь у студентських політичних заворушеннях, за що був виключений з університету. І хоча Тімірязєв здебільшого займався наукою, жовтневу революцію він зустрів із великою радістю і був обраний депутатом московської ради. В українській науці Тімірязєв не залишив сліду, не працював у нашій країні й тим паче в нашому місті. Тому вулицю його імені перейменували, назвавши її ім’ям митця, який любив Одесу і користувався взаємною любов’ю та визнанням одеситів.
Іван Айвазовський — український художник-мариніст і баталіст вірменського походження, справжнє його ім’я Ованес Айвазян. Народився він у Феодосії, в сім’ї вірменського крамаря, предки якого переселилися до Криму з Галичини ще 1812 року. Сім’я була бідною, і вже в 10 років Іван змушений був піти працювати в міське кафе, де грав на скрипці та співав. Але найбільше Айвазовський любив малювати, а оскільки паперу й олівців у нього не було, то малював він вугіллям на стінах будинків. Якось його малюнки побачив архітектор Яків Кох, який подарував хлопчикові перші в його житті олівці та папір, а пізніше показав малюнки градоначальнику Казначеєву. Той забрав Айвазовського із собою до Сімферополя, поселив у своєму будинку і віддав до гімназії.
Після цього Айвазовський навчався в Петербурзькій академії мистецтв, працював у Римі, Неаполі, Венеції, Парижі, Лондоні, Амстердамі. На запрошення султана Османської імперії художник не раз відвідував Стамбул, де писав полотна на замовлення султанів. Зараз ці полотна знаходяться в султанському палаці.
Після повернення Айвазовський назавжди оселився у Феодосії. Там він часто влаштовував виставки, а гроші, отримані від продажу картин, передавав місту на благодійні цілі.
Айвазовський був відомий не тільки як живописець. Він був колекціонером, меценатом, художником Головного морського штабу, академіком, професором, почесним членом академії мистецтв в Амстердамі, Римі, Парижі, Флоренції та Штутгарті. 1894 року Айвазовського було прийнято до Товариства південноросійських художників в Одесі, він не раз приїжджав до нашого міста, працював тут.
Помер художник 2 травня 1900 року практично за мольбертом — буквально за кілька годин до смерті він працював над картиною «Вибух турецького корабля».
Піца давно стала не просто улюбленою стравою мільйонів, а справжнім символом затишку, відпочинку та смачного… Read More
Правильне підвищення цін залучає платоспроможних клієнтів та підвищує прибутковість бізнесу. Головне — діяти стратегічно. Read More
В Одеській області стартував збір заявок для участі в Каталозі крафтового бізнесу. До участі запрошують… Read More
У Приморському та Пересипському районах Одеси 4 липня тимчасово припинили роботу більшість маршрутів електротранспорту. Причиною… Read More
У суботу, 5 липня 2025 року, в Одесі та Одеській області очікується досить тепла погода… Read More
В Одеській міськраді ухвалили рішення, яке обмежує повноваження райадміністрацій щодо погодження нових залізних гаражів. Тепер… Read More