Навесні 2014-го Збройні сили України нараховували близько 140 тисяч військовослужбовців. З початком російсько-української війни бойові підрозділи ЗСУ поповнили справжні українські патріоти.
13 квітня 2014 року для відсічі російської агресії на Донбасі Рада національної безпеки і оборони України оголосила про початок антитерористичної операції. АТО тривала до 30 квітня 2018-го, потім розпочалась операція об’єднаних сил.
У війні з рашистами знадобився чималий досвід уродженця Одещини підполковника в запасі Олександра Гуменюка, який заснував і очолив 11-й батальйон тероборони «Київська Русь».
Олександр Гуменюк народився в селі Ясенове Друге Зеленогірської громади. Після строкової служби закінчив Рязанське повітрянодесантне училище. 1991-го присягнув на вірність Україні. Брав участь у миротворчій місії на Балканах.
У 2003-2004 роках був начальником штабу і заступником командира навчального центру Південного військового округу, начальником групи бойової підготовки аеромобільних військ. У 2006 році звільнився в запас.
Він був одним з ініціаторів створення Національної гвардії, захищав Майдан, потім пішов добровольцем на фронт.
Батько синів-трійнят, успішний підприємець, він не зміг залишатися осторонь, коли над Україною нависла загроза.
Олександр Гуменюк — «сталевий» комбат. Батальйон під його командуванням воював на Донбасі. Звільнив 5 міст, зокрема Слов’янськ, Сіверськ, Щастя, взяв у полон 8 ватажків сепаратистів.
Бійці його називали «Батя». Командир дуже пишався, що в його підрозділі ніхто не загинув.
За ним йшло полювання з винагородою в 25 тисяч доларів.
15 серпня 2014-го під Дебальцевим снайперська куля вразила бойового комбата.
Незважаючи на загибель командира і розвідників, батальйон і далі залишався найпотужнішим підрозділом ЗСУ в АТО.
Посмертно героя нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеню, відзнакою «Народний Герой України», присвоєно звання «полковник».
Аби вшанувати пам’ять земляка-героя, на фасаді його рідної Ясенівської школи відкрили меморіальну дошку. На мітингу-реквіємі спогадами поділилася дружина Олена Гуменюк. Його хрещений батько генерал-майор Віктор Сологуб наголосив, що ясенівська земля народила й виплекала справжнього полководця. Одну з вулиць козацького села названо іменем героя-атовця.
Вдова командира батальйону «Київська Русь» продала подарований їй автомобіль і купила снайперську гвинтівку для бійців.
У травні 2017 року в Києві, на Лук’янівському військовому цвинтарі, Олександрові Гуменюку відкрито пам’ятник. Зробили це сини комбата Святослав, Олег і Максим, полковник Валерій Вовк і козак Михайло Година.
На узбережжі Лиманської громади Одеської області біля Дунайського заповідника досі залишаються неприбраними сотні кілограмів мазуту… Read More
Південний РЕМ Роботи до 18:00: Левітана,19/корп.3, Академічна, 30а-52а, Ахматової, Вернадського, Костанді, Купріна, Левітана, 19/4,19/5, Люстдорфська… Read More
У середу, 21 травня 2025 року, розпочалася 1183-тя доба з початку широкомасштабної збройної агресії Російської… Read More
Активісти з організації «Деколонізація. Україна» закликали демонтувати радянську зірку із серпом і молотом, розміщену на… Read More
Подільська громада в жалобі - на фронті загинув боєць спецпідрозділу Нацполіції «Цунамі» Микита Олегович Деордиця.… Read More
Де біля Куяльницького лиману заборонено їздити машиною, та яке покарання чекає водіїв у разі порушення,… Read More