Традиційно побудовані складські та виробничі приміщення із залізобетонних конструкцій – це надійні, впевнені рішення, які часто не мають альтернативи, наприклад, при будівництві багатоповерхового багатоярусного складу. Вартість і час, необхідні для будівництва такого складу, а також термін його окупності стримують потенційних інвесторів від прийняття рішення про збільшення складських або виробничих площ, особливо в умовах економічної кризи та війни.
Однак існують модульні конструкції, які дозволяють значно знизити інвестиційний ризик завдяки дуже привабливим цінам і термінам виконання, зберігаючи при цьому аналогічну функціональність у більшості застосувань. Це шатрові ангари, конструкція яких базується на легких і міцних алюмінієвих профілях і які, як і традиційно побудовані павільйони, можуть бути адаптовані до місцевих вітрових і снігових навантажень.
Утеплений ангар зі стінами з сендвіч-панелей і фальшпокрівлею можна побудувати за кілька днів на бруківці. Хоча наметові навіси вважаються тимчасовими спорудами згідно із законодавством, вони також можуть функціонувати як постійні споруди, розраховані на термін використання до 50 років, якщо дотримані відповідні вимоги.
Польська компанія Pol-Plan, один з провідних європейських виробників тентових ангарів, виходить на український ринок, пропонуючи ангари з максимальним прольотом до 60 метрів. Модульна конструкція дозволяє об’єднувати ангари без обшивки бічних стін в логістичні комплекси площею в кілька тисяч квадратних метрів. Максимальна висота бічних стін до 10 метрів забезпечує можливості, подібні до багатоярусних складів.
У версії CES ангар з ПВХ обшивкою стін і даху має арочний дах без поперечних розпірних тросів, що дозволяє використовувати його як тимчасовий ангар для літаків або як навіс для спортивного майданчика чи тенісних кортів.
У Польщі все більше клієнтів вирішують інвестувати в ізольований ангар, який буде функціонувати як склад і виробничий цех. У виробничій секції, наприклад, можуть працювати верстати з ЧПУ, в той час, як у складській секції на стелажах зберігаються виготовлені компоненти.
Згідно з пожежними нормами, виробнича зона відокремлена сталевою перегородкою у верхній частині цеху, яка обмежує поширення вогню в разі пожежі.
Насосна покрівля і термософіт – дві найефективніші форми ізоляції даху для шатрів, де нормативні вимоги обмежують обшивку даху ПВХ тканиною.
Ізоляція у вигляді шару повітря, закачаного між ПВХ-мембранами, поступається за експлуатаційними характеристиками, наприклад, сендвіч-панелі, але дозволяє ефективно використовувати опалювальні системи, такі як калорифери або інфрачервоні обігрівачі. Ангар з насосним дахом має додаткову перевагу – він полегшує спонтанне зісковзування снігу з даху. Іншою формою ізоляції є термософіт, який функціонує одночасно як теплоізоляція, підвішена під основним покриттям даху з ПВХ-листів, і як захист від конденсату на внутрішній поверхні даху.
В особливих випадках, при високих навантаженнях на ґрунт або за вимогами замовника, використовуються бетонні опори або цілісні бетонні фундаменти.