Новини Одеси та Одеської області

Як убезпечити техніку від екстрених відключень електрики

Як убезпечити техніку від екстрених відключень електрики

Через постійні обстріли української енергосистеми в наше життя повернулися давно забуті “віялові” відключення світла. Від постійного перепаду напруги в мережі насамперед страждає побутова техніка. Вона не стане непридатною відразу, але термін її служби скоротиться. Як запобігти цим проблемам у нинішніх реаліях – розповіли фахівці порталу “Послуги ЮА”.

Чек-ап електромережі в будинку та квартирі

Що відбувається у момент подачі електрики після його тривалої відсутності? Насамперед – різкий стрибок напруги в мережі. Більшість побутових приладів нормально працюють, коли напруга знаходиться в межах від 220 до 240 В. Але в момент подачі електрики цей показник може бути значно вищим або нижчим за норму. Усе це виснажує як побутову техніку, а й проводку.

Тому перевірити її стан – головне завдання на найближчий час. З таким завданням впорається електрик чи майстер з ремонту квартир в Одесі. Фахівець повинен перевірити стан проводки, щитків, розеток. Для мінімізації ризиків важливо усунути усі несправності.

Особливо уважними потрібно бути мешканцям старих будинків, які не змінювали проводку більше 15-20 років. Норми того часу не були розраховані на таку кількість побутової техніки, яка зараз вважається цілком звичайною. Тому у старих будинках електромережі перевантажено навіть без аварійних відключень.

Прилади для стабілізації напруги

Проблеми з напругою в електромережі можна вирішити за допомогою спеціального обладнання: реле та стабілізатора напруги.

Реле напруги – це прилад, який вимірює напругу в мережі та у разі різких стрибків відключає техніку. Наприклад, якщо ви підключите пристрій до холодильника, то після підключення будинку до світла холодильник не вмикається до моменту стабілізації всіх показників. Придбати такий пристрій можна за 1000-1500 грн.

Очевидний плюс – побутова техніка не постраждає від перепадів. Але й мінус не менш очевидний: якийсь час ви не зможете користуватися електроприладами, навіть якщо в будинку є світло.

Принцип роботи стабілізатора напруги інший: він нормалізує напругу в мережі до допустимих 220 В. Тому користуватися технікою можна відразу ж, коли будинок підключили до електроенергії. Звичайно, цей варіант зручніший, але й стоїть відповідно. Ціна одного пристрою може перевищити 20 000 грн.

Корисні лайфхаки для енергетичної безпеки

Перевірка електромережі та встановлення спеціального обладнання – завдання, які може виконати лише фахівець. Але й самостійно ви можете впровадити у своє життя кілька навичок, які допоможуть побутовій техніці пережити ці нелегкі часи.

  1. При відключенні світла відразу ж витягніть усі електроприлади з розеток.

Насамперед – потужну техніку на кшталт бойлера чи холодильника. Так ви убережете їх від різких перепадів напруги в момент, коли ваш будинок підключать до мережі.

Для цієї простої дії є ще одна причина. Більшість техніки пускова потужність вище, ніж потужність у процесі роботи. Коли в тисячах квартир з’являється світло і десятки тисяч потужних приладів включаються миттєво – мережа зазнає колосального навантаження. Така проста дія – витягти вилку з розетки – допомагає українській енергосистемі відновитися швидше.

  1. Не вмикайте електроприлади в перші 15-30 хвилин після підключення електрики.

Розуміємо, що в цей довгоочікуваний момент хочеться швидше запустити пральну машинку та зарядити усі гаджети. Але щоб зберегти улюблені аксесуари краще почекати, поки напруга в мережі стабілізується.

  1. Дотримуйтесь рекомендацій щодо раціонального використання струму.

Стирайте на 30 градусах, кип’ятіть неповний чайник води, використовуйте мінімум приладів у години пікового споживання. Такі прості, але важливі дії збережуть додаткові кіловати та скоротять час аварійного відключення світла.

І головна порада: одразу ж усувайте всі проблеми в електромережі. Краще вкотре запросити електрика для профілактики, ніж ліквідувати наслідки аварій.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції