У Жіночий день 8 Березня продавчиня книгарні української книги "Книгарня-кав'ярня" Дар'я Гармідер для щомісячної рубрики "Книгоманія" підготувала чергову книжкову добірку, яка присвячена жінкам.
Перша книжка, яку я хочу представити, називається «Жіноче тіло в традиційній культурі українців». Це дослідження етнологині, етнографині та журналістки Ірини Ігнатенко. Ще зовсім недавно жіноче тіло та його сутність були оповиті такою величезною кількістю забобонів, звичаїв, ритуалів і заборон, що зараз нам здаються абсолютно неприродними. Читаючи її, особисто я пораділа, що народилася у ХХ столітті й живу у ХХІ столітті. Я рада, що є сучасна медицина, засоби гігієни і що наше жіноче життя набагато комфортніше, ніж 100 років тому. Крім жінок, я рекомендую почитати її чоловікам і всім, хто надто ідеалізує минуле, мріючи жити в ХІХ столітті.
Ще рекомендую документальну книгу Олександри Шутко «Роксолана: міфи та реалії». Авторка використовувала не лише українські джерела, а й турецькі. Ви дізнаєтеся, як Роксолана стала однією з найвпливовіших політиків Османської імперії, де права жінок були дуже обмежені.
Зі світових авторів рекомендую книгу Елізабет Гілберт «Природа всіх речей». Головна героїня — Алма Віттекер — народилася 1800 року. Вона дослідниця, ботанік. Дуже цікаво спостерігати за її прагненням особистого щастя і тягою до пізнання природи речей. У книзі розгалужений сюжет і несподівана розв’язка.
Роман Джорджини Говелл «Королева пустелі» написаний про реальну жінку — спадкоємицю дуже багатого роду Гертруду Белл. Її перспектива — бали, заміжжя, володіння величезними маєтками та багатством. Однак ця непересічна особистість обрала собі іншу долю. Вона залишила затишний Лондон і вирушила на Близький Схід, в Ірак і Сирію. Белл була картографом, дипломатом, альпіністкою, дослідницею, радником шейхів та емірів. Вона стала найкомпетентнішим знавцем політики, з нею радилися з приводу проведення військових кампаній і дипломатичних переговорів. Усі арабські шейхи називали її «королевою пустелі» та «матір’ю Іраку», адже саме вона допомогла цій країні здобути незалежність.
Наступний роман написав чоловік. Відомий бразильський прозаїк Пауло Коельо написав книгу «Мата Харі. Шпигунка» про танцівницю, яку підозрювали в тому, що вона була подвійним агентом і розвідницею. У книзі описано її яскраву, цікаву і непросту долю. Книга читається дуже легко, але враження від неї залишаться надовго — дуже цікаво подивитися чоловічим поглядом на життя непересічної жінки.
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More
В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More
22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More
У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More
В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More
Завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в Україні та, зокрема, в Одесі та Одеській… Read More