Новини

ЮНЕСКО розширило охоронну зону історичного центру Одеси

ЮНЕСКО оновила межі охоронної зони об'єктів всесвітньої спадщини в Одесі. До історичного центру тепер належить територія в межах вулиць Приморська - Лідерсовський бульвар - Леонтовича - Пантелеймонівська - Старопортофранківська - Балківська.

Оновлена карта історичного центру Одеси з’явилася на сайті організації.

Згідно з картою, буферна зона охоплює фактично все узбережжя Великого Фонтану до мису Великий Фонтан і до вулиці Фонтанська дорога, до Пантелеймонівської.

Читайте також: Навіщо нам охорона ЮНЕСКО, якщо вона не рятує Одесу від ракет?

Також до буферної зони входить фактично весь Одеський порт, включно з територією колишнього судноремонтного заводу, до вулиці Приморської. Таким чином буферна зона впритул примикає до зони центру і доповнює його.

Раніше охоронна зона ЮНЕСКО включала порт, але обмежувалася Приморською, Торговою, Садовою вулицями, Соборною площею, Преображенською, Жуковського, Польським і Карантинним узвозом, провулком Нахімова і Суворовською алеєю парку Шевченка.

Імовірно, в ЮНЕСКО дослухалися до експертів Міжнародної ради з охорони пам’яток та історичних місць. Вони ще у вересні минулого року пропонували розширити “зону ЮНЕСКО” до меж Комплексної охоронної зони історичного центру, визначеної Історико-архітектурним опорним планом 2008 року і Генеральним планом Одеси 2015 року.

Нагадаємо, робота над внесенням Одеси до списку Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО розпочалася ще 2009 року. У ній взяли участь фахівці Одеської міськради та міністерства культури, дипломати, одеські історики, філологи, краєзнавці.

Щоправда, нашому місту вдалося потрапити лише до попереднього списку. Де він і “завис” на 14 років. Але на початку повномасштабної війни автори проєкту вирішили, що включення до списку ЮНЕСКО Одесі може бути дуже корисним. Одесити знову звернулися в організацію. Величезну підтримку наше місто отримало тоді з боку Італії.

Нещодавно стало відомо, що Італія планує виділити 45 млн євро на відновлення історичного центру Одеси, який сильно постраждав від російських атак. З них 2 мільйони – підуть на реставрацію Спасо-Преображенського кафедрального собору.

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новини

Без Катерини, але з Ганулом: у центрі Одеси з’явився новий «символ епохи» – фотофакт

В Одесі на колишньому пам'ятнику Катерині II на Європейській (колишній Катерининській) площі в центрі міста… Read More

13-07-2025 в 22:03
  • Новини

Спека та надзвичайна пожежна небезпека: погода у Одесі 14 липня

За інформацією Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, у понеділок, 14 липня 2025 року, а… Read More

13-07-2025 в 21:08
  • Статті

Рани Одеси: який вигляд має будинок, де квіти поступилися місцем розрусі (фото)

Прогулянка одеськими двориками, особливо у тихому центрі – найвідоміший одеський туристичний маршрут. Війна внесла свої… Read More

13-07-2025 в 19:57
  • Статті

Григорій Маразлі: найвідоміший міський голова Одеси (відео)

В Одесі пам’ятники встановлені лише трьом міським головам: Хосе де Рібасу, герцогу де Рішельє та… Read More

13-07-2025 в 18:53
  • Новини

Коней, які постраждали від дронової атаки в Одесі, прихистив клуб «Стетсон»

Кінно-спортивний клуб «Стетсон» (Овідіополь) надав притулок коням, які постраждали внаслідок дронової атаки на місто в… Read More

13-07-2025 в 18:10
  • Статті

Вулиця Януша Корчака: чи з’явиться вона в Одесі?

Ключові моменти: Януш Корчак — польський педагог і лікар, який добровільно загинув разом із двома… Read More

13-07-2025 в 17:32