Найближчим часом Верховна Рада розгляне законопроект №10062 щодо створення електронного реєстру військовозобов'язаних. Документ розблокує цифровізацію української армії та дозволить їй діяти ефективніше як на полі бою, так і в тилу.
Про це повідомляє Міноборона України.
Презентуючи документ, Міноборони зробило головний акцент на захисті від кіберзагроз та цифровізації роботи військових структур.
Заявляється, що електронний реєстр надасть Міноборони можливість посилити кіберзахист та право розміщувати свої ІТ-системи у військових хмарних сховищах країн-членів НАТО.
Завдяки цьому:
буде звільнено кошти ППО, які зараз захищають дата-центри від ракетних обстрілів;
прискориться та розшириться доступ ЗСУ до розвідданих союзників;
прискориться розробка та розгортання нових бойових систем та електронних сервісів для армії;
посилиться захист даних від кібер-атак.
“Завдяки Законопроекту буде створено реєстр військовослужбовців ЗСУ та Державної служби спеціального транспорту, який дозволить забезпечити надання онлайн-послуг військовослужбовцям”, – повідомили у Міноборони.
Крім того, буде створено портал електронних послуг для військовослужбовців та військовозобов’язаних. Наприклад, з’явиться можливість надання статусу УБД онлайн, офлайн та автоматично за наявності необхідних даних у системі.
Читайте також: Реєстр військовозобов’язаних «Оберіг»: як його заповнюють і навіщо він потрібен
Відповідно до тексту проекту №10062 реєстр міститиме інформацію про всіх призовників, військовозобов’язаних та резервістів віком від 17 до 60 років.
Крім стандартної інформації на кшталт ПІБ, адреси та місця роботи, на всіх військовозобов’язаних від 17 до 60 років збиратиметься наступне досьє:
– номери телефонів, адреси електронної пошти
– відомості про володіння іноземними мовами
– інформація про право на володіння зброєю
– наявність посвідчення водія
– дані про батьків військовозобов’язаного
– реквізити внутрішнього та закордонного паспортів, ІПН
– дані про виїзд за кордон
– інформація про судимості і таке інше.
У реєстрі буде також цифрове зображення військовозобов’язаного. Тобто їхні особи оцифрують і надалі зможуть ідентифікувати через вуличні камери.
Зазначимо, що у першому читанні цей законопроект було прийнято на початку листопада.
При цьому норму законопроекту, що реєстр акумулюватиме та оброблятиме дані для військового обліку громадян без їхньої згоди, розкритикувало Головне науково-експертне управління Верховної Ради.
Як повідомляла нардеп Мар’яна Безуглая, до другого читання у проекті буде прописано створення електронного кабінету підприємства (для ведення персонально-первинного та персонального обліку), а також створення електронного кабінету Центру надання адмінпослуг.
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More
Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More
Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More
Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More
У п'ятницю, 22 листопада, магнітосфера Землі буде в спокійному стані. Магнітних бур не очікується. Read More
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More