27 січня відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. В Одесі відбувся ритуал покладання квітів до пам'ятника жертвам Голокосту та в'язнів гетто у Прохорівському сквері.
Пам’ятною датою 27 січня стало, бо цього дня виповнюється 77 років від дня визволення ув’язнених із нацистського концтабору Аушвіц (Освенцім).
В Одесі у пам’ятному заході взяли участь: керівники міста й області, колишні в’язні гетто і концтаборів, представники єврейської громади, військовослужбовці, представники поліції, відомчих структур, міських та обласних адміністрацій, духовенство та громадськість.
Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.
Коли ми забуваємо такі страшні події, вони повторюються. Історія знає багато таких випадків. Забуття – це теж злочин, тому цього дня весь світ віддає данину пам’яті жертв Голокосту та передає пам’ять своїм дітям та онукам. Ми також передаємо пам’ять у пам’ятниках, меморіалах, меморіальних скверах та експозиціях у музеях,
– зазначив голова Одеської регіональної асоціації євреїв-колишніх в’язнів гетто та нацистських концтаборів Роман Шварцман.
Роман Маркович розповів присутнім про спільну роботу одеської мерії з єврейською громадою та міжнародними партнерами з відновлення та благоустрою місць, які зберігають пам’ять про жахливі події Другої світової війни.
До присутніх також звернувся заступник головного рабина Одеси та Півдня України Фішел Чичельницький, який закликав бути небайдужими та реагувати на всі прояви нетерпимості до інших національностей, виховувати у дітях толерантність.
Подивіться на наше місто. В Одесі це не повторюється, бо тут пам’ятають та підтримують традиції всіх народів. Я спілкуюсь із представниками різних національностей. І всі єдині на думці: ми можемо бути євреями, вірменами, грузинами, українцями чи росіянами, ми можемо бути повноцінними членами свого народу та законослухняними громадянами нашої України. Це те, що є у нашому місті. Це те, що має бути скрізь,
– сказав Фішел Чичельницький.
Перший концтабір на території Німеччини було відкрито у 1933 році, найбільший табір смерті Освенцім був звільнений військами 1-го Українського фронту 27 січня 1945 року. Саме тому 27 січня рішенням Генеральної Асамблеї ООН проголошено Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту.
В Одесі, у сквері «Проти забуття» на Люстдорфській дорозі, на спомин про жертв Голокосту 1941 року буде створено меморіал. 22 жовтня 2021 року відбулося закладання капсули часу на місці майбутнього меморіалу з посланням для наступних поколінь.
Фото із сайту Одеської міської ради
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More
В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More
22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More
У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More
В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More
Завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в Україні та, зокрема, в Одесі та Одеській… Read More