Депутати Ізмаїльської міської ради на сесії (відбулася 10 квітня 2024 року) одностайно проголосували за демонтаж пам'ятника російському генералу Сергію Тучкову та перейменування низки вулиць та провулків міста.
Це рішення стало черговим кроком на шляху деколонізації топоніміки Ізмаїла та позбавлення міста від символів російської імперії, яка протягом століть намагалася нав’язати українському народу свою культуру та історію.
Пам’ятник Тучкову, який був першим градоначальником Ізмаїла після його взяття російськими військами у 1809 році, підпадає під дію Закону України “Про засудження та заборону пропагування російської імперської політики в Україні та деколонізацію топонімії”.
Але демонтаж не означає знищення пам’ятки. Її лише приберуть із публічного простору і після закінчення війни експонують в одному з музеїв міста.
“Ми не збираємося руйнувати пам’ятник”, – зазначив заступник міського голови Сергій Лузанов. “Після демонтажу йому буде забезпечено належне зберігання, а після війни ми розглянемо можливість його експонування в одному з музеїв міста.”
Окрім демонтажу пам’ятника, депутати також перейменували низку вулиць та провулків, які носили імена діячів російської імперії та радянського режиму. Нові назви отримали:
Це рішення свідчить про чітку позицію Ізмаїльської міської влади щодо деколонізації публічного простору та утвердження української національної ідентичності.
Дуже показовим є напис на пам’ятнику Тучкову, який каже, що саме він заснував місто Ізмаіл, хоча перші відомості про місто з’являються приблизно за 400 років до народження цього російського генерала. Цікаво же й то, що з 1812 по 1856 роки місто мало назву Тучков.
Демонтаж пам’ятників та перейменування вулиць на честь українських героїв та подій є не лише символічним актом, але й практичним кроком на шляху до подолання наслідків російської агресії та утвердження українського суверенітету.
Раніше в місті демонтували пам’ятник іншому російському імперцю – фельдмаршалу Суворову.
Читайте також: В Одесі більше немає пам’ятників Катерині II та Суворову – обидва демонтували (фото, відео)
Більше статей про перейменування як частину процессу деколонізації України – за цим послиланням.
Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More
Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More
У п'ятницю, 22 листопада, магнітосфера Землі буде в спокійному стані. Магнітних бур не очікується. Read More
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More
В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More
22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More
View Comments
готується місце для встановлення пам’ятнику якомусь націоналістичному бандиту