В Одесі на Таїрова набирає обертів конфлікт із забудовою зеленої зони на розі вулиць Ільфа та Петрова і Архітекторської. Цими днями тут спиляли кілька здорових дерев софори японської, посаджених городянами ще в 90-ті роки. І незабаром на цьому місці буде не сквер, а ще одна автомийка. Водночас забудовник стверджує, що діє законно.
Раніше ділянку землі площею 0,03 га на розі Ільфа та Петрова і Архітекторської міська влада продала приватнику, який збирається побудувати тут автомийку. Він запевняє, що отримав у міськраді відповідні містобудівні умови та зареєстрував повідомлення про будівництво.
Тим часом, як повідомляло «Одеське життя», мешканці прилеглих багатоповерхівок проти цього будівництва. Люди небезпідставно побоювалися, що заради автомийки знищать як дерева, що ростуть на ділянці, так і навколишні зелені насадження.
Одеситів підтримали громадські активісти. На місці майбутнього будівництва вже кілька разів відбувалися акції протесту. Місцеві жителі навіть зламали зведений тут паркан, який пізніше демонтували.
Стаття на тему: Забудова Одеси та охоронні зони: що не так з міським планом?
Тим часом, напередодні найгірші прогнози виправдалися: робітники, найняті власником ділянки, безжально позбулися десятка дерев.
«Погляньте, як в Одесі реалізується містобудівна політика. Просто знищують паркові масиви та сквери. Просто зараз, серед білого дня, просто на голови дітям пиляють дерева у сквері Ільфа та Петрова/Архітекторська!
Під знесення потрапляють понад двадцять здорових красивих дерев. Оскільки ділянка займає понад дві сотки, то згідно з лісовим кодексом, вона може розглядатися як лісовий масив, з відповідним регламентуванням режимів використання та видалення дерев. Тут міські чиновники затвердили будівництво автомийки під виглядом благоустрою.
Так, право власності, але як можна міський сквер не визначити відповідним цільовим призначенням землі? Очевидно, що це паркова зона!..»,
– так прокоментував ситуацію одеський еколог, голова ГО «Зелений лист» Владислав Балінський.
Також Балінський опублікував у себе у Facebook невелике інтерв’ю з місцевими жителями:
Тим часом, як заявили журналістам «Думської» у міському ДАБК, дане будівництво цілком законне: ділянка перебуває у приватній власності ще з 2000-х: її придбали на земельному аукціоні.
У 2020 році муніципальний департамент архітектури та містобудування видав власнику міськумови на проектування та будівництво автомийки самообслуговування «з максимальним збереженням зелених насаджень та благоустроєм зеленої зони».
У травні 2021 року забудовник зареєстрував повідомлення про початок будівельних робіт.
“Одеське життя” далі стежить за розвитком подій.
Фото Наталії Довбиш, відео ГО «Зелений лист»
Білгород-Дністровський прощається з підполковником Володимиром Анатолійовичем Гложиком, який тривалий час вважався зниклим безвісти. Read More
На новому катері «Лоцман Чеберяков» відбулася урочиста церемонія підняття прапора. Це вже другий катер, побудований… Read More
У Подільській громаді презентовано мобільне аварійне джерело живлення - інноваційний комплекс із дизельним генератором, фотоелектричною… Read More
У п'ятницю, 4 квітня 2025 року, розпочалася 1136-та доба з початку повномасштабної війни в Україні.… Read More
У Подільському районі Одеської області Одеської області планують побудувати власний завод із виробництва карбамідо-аміачної суміші… Read More
Два заклади професійно-технічної освіти Одеської області долучилися до «Програми екстреного відновлення», реалізованої за підтримки Японського… Read More