Сьогодні, 7 жовтня 2023 року, Cектор Газа завдав масованих ракетних ударів по центральних і південних районах Ізраїлю і висадив десант. Є загиблі та поранені.
Про це повідомляє Телеграм-канал «Одеське життя» із посиланням на ізраїльське держрадіо Kan.
Дізнатися про життя нашого міста, а також найтоповіші світові новини ви можете з публікацій телеграм-каналу “Одеського Життя”. Підписуйтесь і першими будьте в курсі подій.
ОНОВЛЕНО:
Ізраїльтяни біжать із поселень, що межують із сектором Гази. Ізраїльські ЗМІ стверджують, що бойовики ХАМАС відкрили по них вогонь на півдні країни, є жертви.
Озброєні бійці ХАМАС розгулюють на вулицях Ашкелону. Це місто знаходиться на південному заході Ізраїлю за 7 кілометрів від кордону з Палестиною.
Декілька палестинських бойовиків забарикадувалися із заручниками в будинку. Трансляція велася у прямому ефірі у Facebook.
Ізраїльтяни ховаються від бойовиків ХАМАС навiть у сміттєвих баках.
ОНОВЛЕНО 13:54:
Бойовики ХАМАС захоплюють у полон військових та поліцейських, зокрема жінок. До Ашкелону вони випустили з в’язниці всіх в’язнів.
Крім того, була птакована друга за величиною ТЕЦ Ізраїлю.
ОНОВЛЕНО 15:39:
Оскільки ХАМАСу потрібен живий щит, десятки мирних ізраїльтян, серед яких жінки та діти, взяті бойовиками в заручники і вивезені в сектор Гази.
Також мешканці Сектору Гази викрадають сільськогосподарську техніку із найближчих ізраїльських поселень, куди зайшли бойовики.
ОНОВЛЕНО 18:26:
Як повідомляє Національна медична служба Ізраїлю, станом на вечір суботи, 7 жовтня, вже понад 100 людей загинули, близько 1000 зазнали поранень, десятки опинилися в полоні.
ОНОВЛЕНО 19:28:
Як повідомляє The Times of Israel, армія оборони Ізраїлю зайшла до всіх міст на кордоні із Сектором Газа, які сьогодні захоплювали бойовики ХАМАС.
Бої йдуть у 22 точках навколо Сектору Газа. Йде зачистка.
Сектор Гази або Смуга Гази – це територія на березі Середземного моря, виділена ООН для арабської держави Палестини, окупована з 1948 по 1967 Єгиптом, а після Шестиденної війни 1967 по 2005 роки була звільнена Ізраїлем. Разом із Західним берегом річки Йордан утворює Палестинську Автономію.
Цей район вважається одним з найбільш густонаселених у світі. Довжина Сектора Гази становить 54 км, ширина – 12 км. При цьому на площі 363 кв. км проживає близько 1,5 млн палестинців.
Головним джерелом доходів для місцевих жителів був експорт сільськогосподарської продукції, переважно цитрусових, до Ізраїлю. Проте після початку «інтифади Аль Акса» в 2001 році Ізраїль практично закрив кордони.
Міста Сектора Гази: Абасан, Бейт Ханун, Газа (Аза), Дір ель Балах (Дейр ель Балах, Дейр аль Балах, Дір аль Балах), Раффах (Рафіах), Хан Юнес (Хан Юніс), Джабалія.
15 серпня 2005 року в рамках плану одностороннього розмежування, Ізраїль почав евакуацію єврейських поселенців (8500 осіб) і військ з району. До 22 серпня Сектор Гази покинули всі єврейські поселенці. 12 вересня був виведений останній ізраїльський солдат, що завершило 38-річну ізраїльську окупацію Сектора Гази.
На перших, проведених 25 січня 2006 року на території Гази, «демократичних» виборах в Палестинську законодавчу асамблею терористична організація ХАМАС несподівано отримала 74 зі 133 місць, що стало причиною міжнародної кризи. Після перемоги ХАМАС «відмовився визнати раніше укладені палестинцями угоди з Ізраїлем». В результаті, Ізраїль продовжив збройні удари по сектору і арешти палестинців, включно з членами «палестинського парламенту і уряду», а міжнародні банкіри почали фінансовий бойкот Палестини.
У жовтні 2007 року Ізраїль оголосив Сектор Гази «ворожим державним утворенням» і поглибив його економічну блокаду, періодично відключаючи подачу електроенергії, припиняючи постачання енергоносіями тощо.
16 листопада 2012 року ізраїльські війська атакували з повітря близько 150 цілей на території сектора Гази, а наступного дня авіація Ізраїлю завдала ударів по штаб-квартирі руху ХАМАС у секторі Гази. За три дні операції загинуло щонайменше 29 палестинців і троє ізраїльтян.
18 листопада 2012 року вночі під ізраїльський обстріл в Газі потрапили дві будівлі, у яких розміщувався ряд палестинських ЗМІ, а також місцеві офіси британських телеканалів ITN і Sky і цілого ряду інших іноземних мовників.
19 листопада 2012 року Ізраїль відновив авіаудари по сектору Гази у відповідь на запуски ракет бойовиками руху ХАМАС по ізраїльській території з Гази. Ізраїльська влада пред’явила руху ХАМАС 36-годинний ультиматум. Ізраїль заявив, що якщо за цей час із сектора Гази не припинять запускати по Ізраїлю ракети, вони розширять воєнну операцію, заявив міністр фінансів Ізраїлю Юваль Штайніц. Вiн підкреслив, що у випадку, якщо ХАМАС не припинить обстрілювати територію Ізраїлю й незаконно постачати сектор Гази зброєю, справа може дійти до «повністю військового розв’язання» питання.
Фото: Слово i дiло та The Times of Israel
У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More
1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More
Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More
Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More