Сьогодні, 30 грудня, у світі відзначають Фестиваль величезних змін в останню хвилину. Православні віруючі вшановують пам'ять Онисії Солунської.
30 грудня в Одесі та області оголошено жалобу
30 грудня у церковному календарі –— день пам’яті Онисії Солунської. Вона жила у III столітті і здобула досить непогану на той час освіту, адже народилася у заможній родині. Благочестиве життя полюбилося дівчині ще з ранніх років, тому вона ніколи не пишалася своїми багатствами. Росла, однак, лагідним і смиренним. Після смерті батьків роздала все своє багатство біднякам. Сама ж почала вести сподвижницьке життя. Коли імператором став Максиміліан, він почав гоніння за християнами. Тоді Аніссю схопили і кинули до в’язниці. Довго мучили дівчину, а потім убили мечем.
Серед наших пращурів було чимало цікавих прикмет.
У народному календарі дата отримала назву Онисія Зимова. Наші пращури різали свиней і гусей, готуючись до Маланки та вечора Василя. Вірили також, що дитина, яка народилася на Аніссю, буде дуже щасливою.
Талісманом людини, народженої 30 грудня, є амазоніт. Мінерал, який вважається уособленням спокійної енергії, стабільності. А ще амазоніт називають жіночим каменем, що приносить щастя.
1616 рік — виходить з друку “Часослов” — перша друкована книга в Києві;
1853 рік — США купують в Мексики південну частину майбутніх штатів Аризона та Нью-Мексико;
1905 рік — француз Віктор Емері на автомобілі “Darracq” з бензиновим двигуном встановлює новий світовий рекорд — поблизу Арле-Салон він розвиває швидкість 109.589 миль/год (177.5 км/год);
1927 рік — в Токіо між районами Уено і Асакуса починає діяти перший в Азії метрополітен;
1947 рік — під тиском комуністів останній король Румунії Міхай I зрікається престолу;
1964 рік — утворюють ЮНКТАД (Конференція ООН з торгівлі та розвитку);
1965 рік — Фердинанд Маркос стає президентом Філіппін;
1992 рік — у Сімферополі починає виходити україномовна громадсько-політична та літературна газета “Кримська світлиця”;
1993 рік — Ізраїль i Ватикан встановлюють дипломатичні відносини;
1999 рік — Верховний Суд України визнає статті кримінального кодексу, що передбачали смертну кару, неконституційними;
2006 рік — у Багдаді страчують через повішення президента Іраку (1979—2003) Саддама Хусейна.
30 грудня в Україні і світі святкують Фестиваль величезних змін в останню хвилину. Багато людей на початку нового року ставлять собі цілі для досягнення певних вершин. Якщо ж протягом року зволікати, то ці обіцянки так і залишаються невиконаними. Ця незвична подія мотивує завершити виконання завдань, які ви ставили перед собою на початку цього року. Інколи для цього доводиться докласти чималих зусиль, адже часу залишається досить мало.
Також 30 грудня День глобального планування. Дата присвячена підбиттю підсумків року, який проходить, а також створенню цілей на прийдешній рік. Подія заохочує людей задуматися і переглянути своє прагнення, спланувати детальні кроки для їхнього втілення в життя. Перед тим, як писати цілі на новий рік, спробуйте проаналізувати минулий. Завдяки такому самоаналізу ви зможете ставити перед собою справді важливі цілі.
А ще 30 грудня святкують День соди. В історії людства гідрокарбонат натрію є однією з найбільш популярних хімічних речовин. Його широко використовують в різноманітних сферах життя. Невідомо, хто і коли придумав таке незвичайне свято, але воно допомагає людству зрозуміти, яку важливу роль грає сода у нашому повсякденні.
Італія заявила про готовність підтримати відновлення Одеської області через реалізацію низки спільних проєктів. Це питання… Read More
Ця історія про учнів херсонської школи та їхню вчительку Олену, які підтримують українських захисників на… Read More
Новорічні свята вже не за горами. Саме час задуматися про подарунки. Кожна дитина вірить у… Read More
Поблизу села Комишівка Саф'янівської громади Ізмаїльського району зареєстровано спалах африканської чуми свиней (АЧС). Це вже… Read More
Сьогодні, 22 листопада, в Одесі спостерігається потужний вітер, що призвів до падіння дерев та пошкодження… Read More
Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More