Близько 700 тисяч мешканців Одеси мають можливість сховатися у найпростіших укриттях, захисних спорудах та протирадіаційних укриттях. Проте розподілені містом вони нерівномірно - є проблемні райони.
Про це розповів начальник управління з питань цивільного захисту Департаменту муніципальної безпеки Одеської міської ради Володимир Харищак, повідомляє видання odessa.online.
За його словами, на початок війни в Одесі було 353 захисні споруди та близько 200 найпростіших укриттів, які дозволено використовувати для укриття населення. На сьогоднішній день кількість захисних споруд не змінилася – ті самі 353, а найпростіших укриттів стало в рази більше – 860 найпростіших укриттів, які використовуються для укриття населення.
Читайте також: В Одесі на зупинках встановлюють мобільні укриття: де можна перечекати тривогу
Місткість одеських укриттів різна – від 50 до 1200 осіб. Найпростіше укриття – це підвал будинку. Однак щоб звичайний підвал вважався укриттям, є кілька умов:
“У нас є двоярусні паркінги, а там площа до шести тисяч квадратних метрів. Але якщо говорити не про найпростіші укриття, а про захисні споруди – протирадіаційні укриття, вони, як правило, будувалися місткістю до 200 осіб, але у нас є і сховища , куди можуть заїхати навіть автомобілі, на 1000 та 1200 осіб, таких в Одесі не більше ніж п’ять, і вони на підприємствах – вулиця Промислова, вулиця Боровського», – розповідає Володимир Харищак.
Найбільше укриттів розташоване у Приморському районі міста. За словами начальника управління з питань цивільного захисту, це зумовлено тим, що під час будівництва захисних споруд тут була найбільша густота населення. А за 30 років незалежності зведення нових сховищ на території Одеси не було.
“Що стосується проблемних районів, то це насамперед Пересипський та Хаджибейський райони. Хаджибейський ще більш-менш, але такі локації, як Черемушки — там взагалі «хрущовки», вони не передбачають взагалі жодних підвальних приміщень, не те, що там захисних споруд чи протирадіаційних укриттів. Та сама історія з Пересипським районом”, – каже чиновник.
Читайте також: В одному з районів Одеси відкриють додаткові укриття (відео)
Найближчим часом за рішенням міського голови у Пересипському районі планується збудувати близько п’яти найпростіших укриттів місткістю 100-150 осіб. Вони розміщуватимуться у місцях масового скупчення людей, де щільна забудова, каже Володимир Харищак:
“Ми такі локації зараз визначимо до кінця травня, і там будуть побудовані модульні споруди, щоб укривалося населення. Враховуємо обов’язково й район Лузанівки – там проблема в тому, що біля ґрунтових вод, підвалів ніяких немає, і ми там будемо встановлювати також модульні швидко збудовані”. укриття».
Крім того, рішенням міського голови прийнято від Фонду держмайна ще 23 споруди у занедбаному стані та за рахунок міського бюджету плануємо їх відновлення. Це ті захисні споруди, які спочатку перебували у комунальній формі власності.
“Тобто кількість захисних споруд, що належать місту, з 86 ми збільшимо до 108, вони будуть у комунальній формі власності і на них ми маємо право використовувати гроші”, – підсумував чиновник.
Останнім часом рідкісна доба для одеситів минає без звуків повітряної тривоги. Хтось сподівається на так зване правило двох стін і переживає небезпеку у своєму коридорі або ванній, але багато хто воліє спуститися в бомбосховищі.
Американські ЗМІ поширюють припущення про можливу передачу під контроль Росії стратегічних об’єктів в Україні, зокрема… Read More
У Ростові-на-Дону російський суд засудив до увʼязнення в колонії суворого режиму 23 полонених українців –… Read More
Нещодавно президент США Дональд Трамп зупиняв військову допомогу Україні. На широкий загал цей крок пояснюється… Read More
В Одесі завершено опитування «Яким ініціативам у розвитку міського простору ви віддаєте перевагу?». З'ясувалося, що… Read More
За підсумками 2024 року до бюджету Одеси надійшло понад 835 мільйонів гривень від плати за… Read More
Голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак прокоментував рішення приєднати… Read More