Головпоштамт на Садовій вулиці зачинив свої двері для відвідувачів та переїхав на нову локацію. Чому було ухвалено таке рішення і що робитимуть зі старим приміщенням, розповів директор з розвитку мережі Одеського регіону АТ «Укрпошта» Артем Бондаренко.
Про те, що на Головпоштамті (Одеська дирекція Акціонерного товариства «Укрпошта») настає «тиша», «Одеське життя» розповідала ще в серпні.
За словами Артема Бондаренка, відділення головпоштамту на Садовій, 10 перенесли в сусідню будівлю на Садовій, 2.
Рішення ухвалили через те, що старе приміщення головпоштамту величезне і взимку його потрібно опалювати, хоча працівники використовують менше половини будівлі.
«Тому було ухвалено рішення переїхати в сусідню будівлю, яка розташована за 100 метрів від поточної локації. І, в принципі, нам вдалося стандартизувати відділення, що дасть змогу клієнтам якісніше отримувати послуги та забезпечити якісні умови роботи наших співробітників», – розповів Артем Бондаренко журналістам Суспільного.
До теми: Одеський Головпоштамт – усе?
Оскільки будівля є історичною пам’яткою архітектури, її не продаватимуть, зауважив керівник із розвитку мережі Одеського регіону АТ «Укрпошта».
Рішення про подальшу долю пам’ятки архітектури на Садовій ще не ухвалено – зараз проходять консультації.
«Це питання буде обговорюватися з державою, з культурними діячами та представниками спільноти, щоб зрозуміти, як доцільно його використовувати. Наприклад, як варіант, відкрити музей», – каже Артем Бондаренко.
Нагадаємо, минулого року одеський Головпоштамт відсвяткував своє 125-річчя.
Цей об’єкт культурної спадщини зведено за проектом архітекторів В. Харламова і В. Домбровського. Пошта переїхала сюди 1898 року. Споруда Поштамту була створена цілеспрямовано для об’єднання всіх послуг зв’язку (пошта, телеграф, телефон) в одному комплексі.
Будівля Головпоштамту була сильно пошкоджена під час Другої світової війни. З 1945 по 1962 роки поштамт розміщувався на вулиці Гоголя, 12. Проєкт відновлення будівлі поштамту затвердили 1956 року, усі роботи виконали в 1956-1962 роках.
У п'ятницю, 4 липня 2025 року, розпочалася 1227-та доба з початку широкомасштабної агресії країни-терористки Росії… Read More
Сьогодні, 4 липня 2025 року, через планові роботи на міських електромережах деякі одесити до вечора… Read More
Одеський театр юного глядача імені Юрія Олеші офіційно став академічним театром. Це визнання багаторічного внеску… Read More
Завідувач кладовища одного з комунальних підприємств в Одеському районі «продавав» місця для поховання. Read More
Ну от вже й липень з його спекою, черговими прильотами та, звісно, «гарячим» Привозом з… Read More
У неділю, 6 липня 2025 року, в Одесі відкриється виставка «Жінки, які пережили Голокост». Подію… Read More