Сьогодні, 21 серпня, Верховна Рада ратифікувала Римський статут Міжнародного кримінального суду. За відповідний законопроєкт №0285 проголосували 281 народний депутат.
Про це у своєму телеграм-каналі повідомив нардеп Ярослав Железняк.
За його словами, під час розгляду законопроєкту в парламенті була дуже важка дискусія, а перед голосуванням депутатам передали листи підтримки від Генштабу і керівника ГУР МО Кирила Буданова.
Римський статут – це міжнародний договір, який заснував Міжнародний кримінальний суд (МКС). Він визначає порядок роботи суду, а також визначає злочини, що підпадають під його юрисдикцію.
Статут надає право МКС розглядати такі міжнародні злочини:
Ратифікація Україною Римського статуту дозволяє:
Читайте також: В Україні заборонили РПЦ: що буде з УПЦ, яку з нею пов’язують
Як повідомила у фейсбук нардеп Ірина Геращенко, Україна ратифікувала Римський статут з окремою заявою, згідно з якою протягом 7 років після набрання ним чинності, «Україна не визнає юрисдикції Міжнародного кримінального суду стосовно її громадян щодо вчинення злочинів, передбачених статтею 8 Римського статуту».
«З огляду на те, що Україна вже зараз надала МКС право розслідувати злочини, скоєні на її території, прокурори МКС уже можуть проводити розслідування, але є норма відтермінування інших дій МКС, зокрема щодо вручення ордерів і переслідувань громадян України», – написала Геращенко.
Римський статут МКС на сьогодні ратифікували 124 держави. Не підписали і не ратифікували статут Китай, Індія, Білорусь, Туреччина, Казахстан, Росія.
США підписувала статут, але згодом відкликала свій підпис.
Україна підписала Римський статут ще 20 січня 2000 року, але не ратифікувала його, хоча після підписання Угоди про асоціацію з ЄС у 2014 році ратифікація цього документу була одним із прямих міжнародних зобов’язань України.
Ізраїль також не ратифікував Римський статут. І це один з аргументів тих, хто був проти ратифікації Україною статуту під час активних бойових дій.
Міжнародний суд видав уже шість ордерів на арешт путіна та армійської верхівки рф: Сергія Шойгу, Валерія Герасимова та інших генералів.
Про те, які шанси кремлівського диктатора опинитися на лаві підсудних, читайте в нашій статті: Ордер на арешт Путіна: до зустрічі в Гаазі?
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More
В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More
22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More
У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More
В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More
Завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в Україні та, зокрема, в Одесі та Одеській… Read More