Новини

Пожежа на Запорізькій АЕС: чи в нормі радіаційний фон

Велику пожежу на Запорізькій атомній електростанції, яка розташована на окупованій території, загасили. Ймовірною причиною загоряння в "Енергоатомі" назвали недбалість або свідому провокацію окупантів.

Що відомо про пожежу на ЗАЕС

У неділю, 11 серпня, близько 20:00 на території Запорізької атомної станції сталася пожежа на об’єкті технічного водопостачання.

Голова Нікопольської районної військової адміністрації Євген Євтушенко заявив, що, за неофіційною інформацією від джерел із протилежного берега, росіяни підпалили в градирні автомобільні шини у великій кількості. Він зазначив, що ЗАЕС працює в штатному режимі.

За твердженням “Росатома”, основну пожежу загасили до 23:30 силами пожежників МНС. Внутрішнім конструкціям градирні завдано “серйозної шкоди”, “цю подію можна характеризувати як факт ядерного тероризму”.

Градирня – пристрій для охолодження великої кількості води спрямованим потоком атмосферного повітря. На Запорізькій АЕС є дві градирні, розташовані на північній стороні ставка-охолоджувача за межами периметру станції, але використовувалися вони коли Запорізька АЕС працювала на повну потужність, а не після заморозки роботи.

Експерти МАГАТЕ запросили доступ до градирні для оцінки збитків.

“Експерти Міжнародного агентства з атомної енергії на Запорізькій атомній електростанції в Україні стали свідками густого темного диму, який виходив із північно-західної частини станції, після того, як почули кілька вибухів протягом вечора. Команді повідомили, що сьогодні сталася ймовірна атака безпілотника на одну з градирень станції. Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі підтвердив, що це не вплине на ядерну безпеку”.

Читайте також: Чорнобиль був не єдиним: топ-5 найбільших радіаційних аварій в історії людства

Чи є радіоактивна небезпека

У компанії “Енергоатом” заявляють, що порушень меж та умов безпечної експлуатації немає. Перевищень контрольних рівнів щодо викидів та скидів радіоактивних речовин не зафіксовано.

Причиною пожежі міг бути свідомий підпал градирні орками.

“Градирня номер один розташована приблизно за кілометр від енергоблоків станції.
Відомо, що рашисти використовують приміщення і споруди АЕС як військові склади для розміщення техніки, зброї, вибухівки та військової амуніції. У машзалах станції вони розмістили військові автомобілі. Градирні також використовуються як приміщення для складування та приховування військового обладнання та амуніції, через що значно збільшуються ризики виникнення пожеж у виробничих приміщеннях АЕС”, – розповіли в “Енергоатомі”.

Зазначається, що деградація систем та елементів АЕС з кожним днем погіршує загальну безпекову ситуацію на ЗАЕС і масштабні пожежі можуть призвести до радіаційної аварії.

“Водночас повідомляємо, що радіаційний стан на станції перебуває в межах чинних норм, загрози радіаційного забруднення для населення наразі немає.
Використання рашистами атомної станції як військової бази наражає весь світ на загрозу катастрофи на ядерному об’єкті. Лише звільнення ЗАЕС та передача її єдиному легітимному оператору”, – йдеться в повідомленні Енергоатома.

 

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новини

Війна, день 1003: росія випробувала в Україні нову балістичну ракету

У середу, 21 листопада, Повітряні сили ЗСУ заявили про удар по Дніпру міжконтинентальною балістичною ракетою.… Read More

2024-11-22
  • Новини

В Одесі жінка за кермом «Ssang Yong» переїхала пішохода

В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More

2024-11-22
  • Positive News

Анекдот дня: чого бажає Рабінович у банку

Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More

2024-11-22
  • Статті

Ціни на листопадовому Привозі: під дощиком – за салом

Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More

2024-11-22
  • Новини

День гуманного суспільства та любові до веснянок: що ще святкують 22 листопада

Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More

2024-11-22
  • Новини

Церковні свята 22 листопада: прикмети, кого вшановують і чого не можна робити

Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More

2024-11-22