Презентація видання Odessa Opera News відбулася у Всесвітньому клубі одеситів. І цей проект не разовий. Вже побачили світ два номери журналу.
Поки світ, Україну та Одесу зокрема трясла пандемія ковіду, і як наслідок – локдауни та карантини, колектив Одеського національного театру опери та балету активно працював. Там робили постановки у режимі on-line, готували нові спектаклі та фестивалі, а також створили журнал Odessa Opera News.
Що стосується журналу, подібний проект здійснюють у світі лише кілька найбільших оперних гігантів, таких як нью-йорський “Метрополітен” та московський “Большой”, видання яких висвітлюють в основному лише мистецтво театру.
В Одеському оперному пішли далі. Окрім статей та інформації про вистави та артистів, журнал оповідає, якщо можна так сказати, про залаштункове життя театру та його артистів.
Про це значною мірою свідчать рубрики: “Хронограф”, “Інтерв’ю”, “Історія”, “Професія”, “Акцент”, “Портрет”, “Соціальні мережі”, “Театральні історії” тощо.
Наприклад, в оповідях про головного диригента театру В’ячеслава Чернухо-Волича або солістів Володимира Статного та Олену читачі можуть дізнатися не тільки про їхній творчий шлях, а й про ті хвилювання, які супроводжують зустрічі з глядачами, підготовку артиста до виступу, про їхнє сімейне життя, джерела натхнення, надії та сумніви.
Цікаво висвітлено у журналі історію театру, механізми та його фахівців, новини театрального життя з усього світу, роздуми над майбутнім репертуаром.
Журнал дуже яскраво ілюстрований чудовими фотографіями. Виходить українською та англійською мовами один раз на квартал. Придбати його поки що можна лише у театральних касах оперного театру перед виставою.
Редактори журналу сподіваються, що на його сторінках будуть представлені матеріали людей, які люблять мистецтво, статті журналістів, оповідання письменників.
Про все це поціновувачам театрального мистецтва цікаво розповіли головний диригент театру В’ячеслав Чернухо-Волич, головна редакторка журналу Odessa Opera news Лілія Нейчева і редактори цього видання – Влад Масолов та Ірина Аверіна.
Зазначимо, що епідемія ковіду відклала свій відбиток на всіх галузях нашої діяльності. Але, мабуть, більшою мірою цей негатив позначився на театральному мистецтві, яке живе та черпає свої сили та натхнення насамперед у спілкуванні з глядачами. Пройти цей складний шлях вдалося нашому Одеському національному театру опери та балету, який, залишаючись без глядацької співучасті в період локдаунів та інших обмежень, продовжував творити та розвиватися, шукав нових форм спілкування зі своїми шанувальниками. Про це свідчать не лише постановки театру в режимі on-line, а й нові спектаклі та фестивалі, а також журнал.
Автор – Олександр ФЕДОРОВ
Про одеські маршрутки пасажири здебільшого говорять з обуренням. Проте продовжують ними користуватися, сплачуючи за проїзд… Read More
Сьогодні я вже знаю, чому улюбленим анекдотом людей з вадами слуху став саме цей. Господь… Read More
У Хаджибейському районі Одеси ліквідували сміттєзвалище в районі вулиці М. Грушевського і Травневого провулка і… Read More
В Одесі набирає обертів процес деколонізації, Невідомі демонтували дошку моряку-підводникові Олександру Маринеско на вулиці Пастера,… Read More
У Сергіївці завершено відновлення житлової дев'ятиповерхівки, яка була зруйнована російською ракетою 1 липня 2022 року.… Read More
Ви вже бачили новину: American House Odesa знову працює та запрошує на цікаві події, які… Read More