Новини

Одеська компанія будуватиме водогін для Миколаєва

Одеська компанія «Ростдорбуд» отримала великий підряд для будівництва нового водогону для сусіднього Миколаєва, який вже третій рік живе без питної води. Водопровід прокладатимуть із Нової Одеси.

Служба відновлення та розвитку інфраструктури Миколаївської області без проведення торгів замовила будівництво водогону з Південного Бугу та міського водогону для забезпечення Миколаєва водою. Загальна вартість проєкту становить 7,44 мільярда гривень.

Згідно з даними Prozorro, ТОВ «Група компаній “Автострада” реалізує першу ділянку за 2,28 мільярда гривень. Другу ділянку доручено ТОВ «Укртрансмост» за 2,53 мільярда гривень.

«Ростдорбуд» займеться третьою ділянкою, яка проходить через річку Інгул і 22,3 км водоводу до Жовтневого водосховища. Роботи оцінили в 2,63 млрд грн.

Згідно з контрактами, проєктування та вишукувальні роботи планується виконати вже в листопаді. А всі роботи компанії мають завершити до кінця 2024 року.

Потужність нового водоводу становитиме 138 тисяч кубометрів на добу, а в майбутньому, з прокладанням другої лінії трубопроводу, вона зросте до 230 тисяч кубометрів.

Довідка ОЖ

Кінцевими бенефіціарами ТОВ «Ростдорбуд» зараз значаться депутат Одеської міськради Юрій Шумахер – представник партії «Довіряй справам», і бізнесмен Євген Коновалов. «Ростдорстрой» відомий як найбільший дорожній підрядник у Миколаївській області.

Читайте також: На одеському інклюзивному пляжі розпочали будівництво – що відбувається (фото)

Хто фінансує проєкт

У вересні уряд на будівництво нового водогону для Миколаєва запланував залучити донорські кошти. Будівництво оцінили у 8,8 млрд. грн, повідомляє видання Nikcenter.

Пізніше мер Миколаєва Олександр Сєнкевич заявив, що міжнародні партнери відмовилися фінансувати будівництво за так званим «швидким планом», коли роботи починають до завершення проєктних робіт та експертизи.

Цього року на фінансування проєкту з міського бюджету виділили лише 260 тисяч гривень. Решту – понад 5 мільярдів має сплатити держбюджет наступного року.

«Зокрема, з цього можна зробити висновок, що будівництво має вестися за власні обігові кошти компаній, без авансових платежів або поступових розрахунків за кожен окремий етап», – пише видання.

Нагадаємо, Миколаїв залишився без води після того, як російські терористи зруйнували водогін Дніпро-Миколаїв, а потім підірвали Каховську ГЕС. Пізніше для міста знайшли технічне рішення – постачання води з річки Інгулець.

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новини

Магнітні бурі 3 квітня: який вплив матимуть на метеозалежних

У четвер, 3 квітня 2025 року, очікується нормальна магнітосфера, без магнітних бур. Read More

03-04-2025 в 05:42
  • Новини партнерів

Як підібрати відповідну бронеплиту?

Захисні характеристики бронежилету насамперед залежать від якості бронеплити. Підбирати їх потрібно в залежності від завдань,… Read More

03-04-2025 в 00:53
  • Новини

Одеситів запрошують безкоштовно перевірити родимки – чому це важливо

Завтра, у четвер, 3 квітня 2025 року, у медзакладах Одеси проведуть День профілактики та раннього… Read More

02-04-2025 в 23:14
  • Новини

Погода в Одесі 3 квітня – буде дощ?

За інформацією Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, у четвер, 3 квітня 2025 року, в… Read More

02-04-2025 в 22:25
  • Новини

У Балті з’явився перший питний фонтан (фото)

У міському парку відпочинку міста Балта Одеської області сьогодні, 2 квітня, з’явився питний фонтан. Він… Read More

02-04-2025 в 21:46
  • Новини

У депутата Одеської міськради виявили незаконні квартири, авто та будинок в Іспанії

Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) виявило ознаки незаконного збагачення на понад 81 млн грн… Read More

02-04-2025 в 20:39