Новини

Губернатор Одеської області розповів про коронавірус, загрозу війни та курорт «Дунайя»

Чи готова Одеська область до піку епідемії коронавірусу? Який план дій керівництва області у разі військового вторгнення Росії? Як область регулює ціни на хліб та на газ? І чи буде збудовано мега-курорт «Дунайя»?

На ці та інші питання відповів голова Одеської облдержадміністрації (ОДА) Сергій Гриневецький в інтерв’ю «Суспільному» .

Яким був 2021 рік на Одещині?

Як розповів губернатор, за минулий рік у регіоні збудували 350 км доріг, з яких 186 км – державного значення.

Крім того, на Одещині реалізують програми «Велике будівництво» та «Велика реставрація», в рамках яких розпочали роботу над реконструкцією Одеської обласної філармонії, Музею східного та західного мистецтва та Національного художнього музею.

Також за рік з’явилися 15 нових амбулаторій, шість спортивних закладів та майданчиків, 5 шкіл та 5 дитячих садків.

Голова Одеської ОДА про загрозу військового вторгнення Росії

З 1 січня 2022 року набрав чинності закон «Про основи національного спротиву», де чітко розмежовані обов’язки: чим займаються військові та цивільні особи. В Одесі формується регіональний центр, бригада в Одеському районі та батальйони у кожному районі. Їхнє завдання полягає в тому, щоб на місцях провести навчання, як іде процес мобілізації.

Стаття на тему: Можливий напад РФ на Одещину та передача житла військовим: інтерв’ю з генералом

Керівники районних адміністрацій та ОТГ знають і розуміють, що робити у разі воєнних дій, бо у липні минулого року проходили відповідні навчання. Наразі в області проводять інвентаризацію земель, щоб забезпечити військовослужбовців житлом.

«Так, справді, у засобах масової інформації нагнітається ситуація. Комусь це дуже вигідно. Але я можу коментувати лише факти, які документально підтверджені. Зараз триває політична гра та боротьба за Україну»,

– зазначив Гриневецький.

Про можливу хвилю коронавірусу в Одеській області

Станом на 8 січня 2022 року показник заповненості «ковідних» ліжок на Одещині становив 17%, а 18 січня – вже 22%.

Але, за словами голови ОДА, на сьогоднішній день усі опорні лікарні забезпечені киснем. Влада області уклала угоду з постачальниками і додатково постачила за останні два місяці 14 кисневих станцій. Головна проблема на сьогодні – це дотримання санітарно-епідеміологічних норм.

Водночас на Одещині активно, порівняно з іншими областями, вакцинуються бустерною дозою. Однак на півдні області відсоток вакцинованих не сягає навіть рівня області. Загалом в Україні обидві дози вакцини отримали 52% населення, на Одещині – 40%.

Про опалювальний сезон і ціну на газ

Цей опалювальний сезон область пройде спокійно. Населення та соціальні об’єкти можуть не хвилюватися, але через нинішнє ціноутворення у аграріїв та підприємств можуть виникнути проблеми. Ціна на мінеральні добрива зросла в десятки разів, адже їх потрібно виготовляти з газу.

«Раніше ми брали (газ) у Росії та Білорусі, тепер беремо в Європі, але там ціна газу доходила до 2100 доларів за 1000 кубометрів. Ви уявляєте, яка ціна на мінеральні добрива. А у лютому треба купувати міндобрива. Яка собівартість товарів буде? Якщо будуть такі ціни на газ для промисловості, це буде проблема»,

– вважає голова Одеської ОДА.

Про ціни на хліб в Одеській області

Ціни на хліб в області датували та стабілізували, повідомив Сергій Гриневецький. За його словами, у регіоні є запас зерна, тому «Куліндорівський комбінат хлібопродуктів» вироблятиме борошно, щоб не возити його з інших регіонів і не збільшувати ціну. Його закуповуватиме «Одеський хлібзавод №4». З обласного бюджету виділятиметься компенсація для того, щоб у 6 сортів хліба була стабільна ціна.

Читайте також: Медицина, комуналка та інше: що та як подорожчало у 2021 році в Одеському регіоні?

Про будівництво курорту «Дунайя»

Дунайя – це амбітні плани, вважає Гриневецький.

«Головне завдання, яке я бачу сьогодні, це, по-перше, зробити екологічний висновок навколо цієї коси та земельної ділянки і зберегти її у державній власності. Для цього було створено державне підприємство, яке має зробити замовлення на екологічний висновок. Там є серйозна проблема навколо озера Сасик, на якому звели дамбу. Якщо екологічна інспекція дозволить, доведеться робити інфраструктуру: електромережі, каналізацію, водопостачання. І лише після цього ми можемо говорити про інвестиції»,

– додав голова ОДА.

Вас також може зацікавити: «Дунайя»: чи бути новому курорту і чому проти екологи?

Фото з Facebook-сторінки Одеської ОДА

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Останні статті

  • Новини

Памятник Пушкину в Одессе снесут, – Олег Кипер

В Одесі найближчим часом знесуть пам'ятник російському поету Олександру Пушкіну. Розпорядження про демонтаж уже підписано,… Читати далі

2024-09-20
  • Новини

Температура морської води в Одесі сьогодні, 20 вересня: помірно освіжаюча

Сьогодні, 20 вересня, у нашому регіоні зберігається доволі комфортна і тепла погода, тому температура морської… Читати далі

2024-09-20
  • Новини

Анекдот дня: що з’явилося вранці на асфальті в одеському дворику

Доброго ранку, читачі! Новий день настав, і ми раді запропонувати вам порцію свіжих і кумедних… Читати далі

2024-09-20
  • Статті

Ціни на Привозі 20 вересня: «Кращих помідорів не буває!»

Привоз у другій декаді вересня: то тепліше, то холодніше, то дощик, то сонечко. І люди… Читати далі

2024-09-20
  • Новини

День рису та вина «Гренаш»: що ще святкують 20 вересня

Що святкують в Україні та світі 20 вересня. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Читати далі

2024-09-20
  • Новини

Що відзначає церква 20 вересня: свята, вшанування святих, прикмети та чого не можна робити

Церковне свято сьогодні, 20 вересня. Розповідаємо, пам'ять яких святих шанують православні віряни цього дня, в… Читати далі

2024-09-20