Сьогодні, 11 квітня, за новим церковним календарем православні віруючі згадують священномученика Антипа, єпископа Пергама Асійського. Які традиції цього дня, а також народні прикмети та заборони?
11 квітня за новим стилем (24 квітня за старим) – день пам’яті святого мученика Антипа, який жив у І столітті.
Антіп (Антипа) жив у місті Пергам (нині це територія Туреччини) і був одним із учнів апостола Іоанна Богослова. Як і інші учні, Антипа проповідував християнство, закликаючи не поклонятися ідолам.
Це були часи правління імператора Нерона, який влаштовував страшні переслідування християн. Під ці гоніння потрапив і Антипа: його намагалися змусити зректися віри, але він відмовився. Тоді місцеві жерці вирішили його стратити і кинули до казана, в якому приносили жертву богині Артеміді. Завдяки молитві єпископ залишився незайманим вогнем, а виглядав він так, наче заснув. Вночі християни його поховали.
Біля могили святого відбувалися чудеса – люди приходили до неї, просили та отримували зцілення від різних хвороб, особливо від зубного болю.
Свято 11 квітня за старим стилем – день пам’яті мучеників Марка, єпископа Арефусійського, Кирила, диякона та інших.
Іменини сьогодні відзначають: Антип, Микола, Прохор, Яків, Петро, Іван,
Талісманом людини, народженої 11 квітня, є олександрит. Цей дорогоцінний камінь привертає увагу людини не одне століття. Олександріту здавна приписували потужні лікувальні та магічні властивості.
У народному календарі 11 квітня – свято Антипи. Прикмети дня вказують на погоду навесні та влітку та майбутній урожай:
11 квітня за народними прикметами намагалися нічого не сіяти і не садити на городі та в полі.
Святий Антип вважається покровителем стоматологів. Його шанують як цілителя, у святого просять вгамувати зубний біль, звертаються з молитвами зцілити й інші недуги.
У народі існували свої способи боротьби із зубним болем: за старих часів на хворий зуб клали срібну монету, а згодом забирали, робили в ній дірку, одягали шнурок і вішали на ікону Антипа. Вірили, що біль після цього пройде.
11 квітня добре йти лікувати зуби.
Італія заявила про готовність підтримати відновлення Одеської області через реалізацію низки спільних проєктів. Це питання… Read More
Ця історія про учнів херсонської школи та їхню вчительку Олену, які підтримують українських захисників на… Read More
Новорічні свята вже не за горами. Саме час задуматися про подарунки. Кожна дитина вірить у… Read More
Поблизу села Комишівка Саф'янівської громади Ізмаїльського району зареєстровано спалах африканської чуми свиней (АЧС). Це вже… Read More
Сьогодні, 22 листопада, в Одесі спостерігається потужний вітер, що призвів до падіння дерев та пошкодження… Read More
Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More