Цього дня, 29 травня, православні віруючі відзначають Переполовення П'ятидесятниці (тобто до свята Трійці залишилося рівно стільки днів, скільки минуло від Великодня). Також у цей день за новим церковним календарем згадують святу мученицю преподобну Константинопольську Феодосію. Розповідаємо про традиції та прикмети цього дня.
Феодосія народилася в Константинополі у VIII столітті. Сама вона була родом із багатої родини, її батьки рано померли, і вона виховувалась при монастирі. Коли підросла, то роздала свій спадок бідним і прийняла чернечий постриг. На частину коштів від спадщини дівчина замовила для монастиря дуже гарні ікони Спасителя, Божої Матері та мучениці Анастасії.
Коли до Візантії до влади прийшов імператор Лев Ісавр, він наказав знищувати ікони, вважаючи, що вони нічим не відрізняються від ідолів. Наказали прибрати і ікону Спасителя, яка протягом 400 років висіла над Мідними воротами у Константинополі. Тоді віруючі та черниці на чолі з Феодосією стали на захист святині та перекинули сходи з воїном, який виконував наказ. Імператор наказав перебити всіх черниць, а Феодосію, як зачинщицю, зазнали страшних мук, а потім спалили в печі.
Поховали Феодосію у Константинополі, у монастирі Діокритис – біля її могили неодноразово відбувалися чудові зцілення хворих.
29 травня за старим календарним стилем згадують преподобного Феодора Освяченого.
Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Олександра, Андрій, Іван, Лука, Марія, Федот, а також Олександр, Георгій, Єфрем, Касьян, Лаврентій, Федір, Модест, Муза.
У народному календарі 29 травня – свято Федосья Колосяниця. День прозвали так, бо в цей час починало колоситися жито.
У свято Преполовіння П’ятидесятниці можна також піти до храму, де проходить служба і мале освячення води – хресною ходою йдуть до річки, озера чи колодязя, щоб освятити воду і просять Господа «про напій усіх, хто прагне порятунку водами благочестя».
Освяченою водою в народі прийнято окроплювати домочадців, а також город та домашню худобу – щоб усе народило, використовують цю воду і для лікування різних недуг та обливань. За повір’ями, якщо на Пополовіння посадити цибулю, то вона виросте не дуже гіркою. Якщо у цей день допоможуть нужденному, то добро повернеться подвійним благом.
Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More
Викладачі проводять лекції в бомбосховищах, студенти навчаються з окопів, але конкурси та престиж вишу зростають,… Read More
На узвозі Віталія Блажка стартує будівництво нової дренажної системи. У зв'язку з цим з 23… Read More
Ми живемо в час історичних подій. 10 років Революції Гідності, 20 років Помаранчевої революції, роковини… Read More
До керівництва підприємства звернулися співробітники обласної станції переливання крові з проханням здати кров для потреб… Read More
Новорічний настрій уже стукає у двері, а разом із ним — фантастичні подарунки від VARUS!… Read More