Сьогодні, 29 травня, відзначається День Евересту, а ще День здорового травлення, миротворців ООН та навіть видри. Більше подробиць про ці свята, а також найбільш значущі історичні події цього дня – у матеріалі «Одеського життя».
29 травня в Україні та світі святкують Міжнародний день Евересту. Ця дата встановлена на честь першого успішного сходження на найвищу вершину світу, гору Еверест. Першими людьми, які підкорили вершину 29 травня 1953 року, стали новозеландець Едмунд Хілларі та непальський шерп Тенцінг Норгей.
Цей день встановлено Резолюцією №57/129 Генеральної Асамблеї ООН від 11 грудня 2002 року. Він присвячений пам’яті миротворців, які віддали своє життя за мир та безпеку, а також визнання важливості та внеску військових, поліцейських та цивільних осіб, які продовжують служити у миротворчих місіях по всьому світу.
Метою цього дня є привернути увагу громадськості до проблем, пов’язаних із хворобами шлунково-кишкового тракту, які становлять понад 30% випадків від загальної кількості хвороб людства. Цікавий факт: близько 95% серотоніну – гормону задоволення – виробляється у кишечнику. Ось чому так важливо підтримувати здоров’я травної системи.
Це екологічне свято розпочато Міжнародним фондом виживання видр (IOSF). Його мета – привернути увагу до важливості цих тварин для місцевих екосистем, а також підвищити поінформованість про загрози, з якими вони стикаються, та необхідність їхнього захисту.
Видри – це хижі ссавці, що живуть у водоймах, печерах, водоростях і відомі своїм розумом та дружелюбністю. Вони мають широкий звуковий діапазон для спілкування, від гавкання до шипіння, і є відмінними плавцями та нирцями.
Це глобальна ініціатива, спрямована на підвищення поінформованості про розсіяний склероз – хронічне та потенційно виснажливе захворювання, що вражає центральну нервову систему, зокрема головний та спинний мозок.
Поблизу села Комишівка Саф'янівської громади Ізмаїльського району зареєстровано спалах африканської чуми свиней (АЧС). Це вже… Read More
Сьогодні, 22 листопада, в Одесі спостерігається потужний вітер, що призвів до падіння дерев та пошкодження… Read More
Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More
Викладачі проводять лекції в бомбосховищах, студенти навчаються з окопів, але конкурси та престиж вишу зростають,… Read More
На узвозі Віталія Блажка невдовзі почнеться будівництво нової дренажної системи. З 23 листопада 2024 року… Read More
Ми живемо в час історичних подій. 10 років Революції Гідності, 20 років Помаранчевої революції, роковини… Read More