16 червня 2024 року православні віряни за новим церковним календарем вшановують святителя Тихона Амафунтського. В народі цей день називають Тихон Тихий. За старим стилем вшановують мученика Лукілліана. Про це, а також традиції та прикмети 16 червня читайте в матеріалі “Одеського Життя”.
16 червня за новим календарним стилем (29 червня за старим) – день пам’яті святителя Тихона, єпископа Амафунтського.
Святий Тихон жив у IV-V століттях на Кіпрі, де народився в християнській родині. В юному віці отримав дар чудотворення. Одного разу, коли батько, який був пекарем, послав його на ринок продавати випічку, Тихон роздав усі хліби жебракам. Розгніваний батько отримав від сина відповідь: “Той, хто дає Богу, сторицею прийме”. Після цього виявилося, що комора пекаря наповнена випічкою.
Протягом життя Тихон здійснював багато добрих справ, був прийнятий до церковного кліру і згодом став єпископом. Він активно виступав проти язичництва, допомагаючи язичникам прийняти християнство. Святитель Тихон був надзвичайно милосердним, постійно допомагав літнім, жебракам і знедоленим. Помер святий у 425 році.
За старим календарним стилем (по юліанському календарю) 16 червня вшановують мученика Лукілліана та інших.
У народному календарі 16 червня відзначають свято Тихон Тихий. В цей час замовкають співочі птахи, залишаючи співати лише солов’я до дня Петра і Павла.
Церква не схвалює лайки, сварок, наклепів, жадібності, заздрості та зневіри в будь-який день, у тому числі 16 червня. Не можна відмовляти в допомозі тому, хто просить.
Народні прикмети не радять працювати на городі – робота буде марною. Забороняється шуміти і сваритися – злякаєш щастя, і обговорювати заручини та весілля – інакше будуть негаразди. Також вважається, що на Тихона не можна замішувати тісто і пекти, щоб не відігнати фінансове благополуччя.
У святителя Тихона просять допомоги в сімейних справах і зціленні від хвороб. Вважається, що він допомагає від зубного болю.
Цей день сприятливий для прибирання, прання та приготування їжі, окрім випікання.
День ангела сьогодні за новим стилем у Костянтина, Михайла, Петра, Тихона.
Іменинники за старим стилем — Аліна, Афанасій, Денис, Дмитро, Лук’ян, Павло, Поліна, Семен, Софія, Уляна, Юліан.
У суботу, 23 листопада 2024 року, в Одесі та Одеській області очікується прохолодна та вітряна… Read More
В Одесі встановлять 11 мобільних укриттів у місцях із великим скупченням людей. Рішення ухвалив виконавчий… Read More
Італія заявила про готовність підтримати відновлення Одеської області через реалізацію низки спільних проєктів. Це питання… Read More
Ця історія про учнів херсонської школи та їхню вчительку Олену, які підтримують українських захисників на… Read More
Новорічні свята вже не за горами. Саме час задуматися про подарунки. Кожна дитина вірить у… Read More
Поблизу села Комишівка Саф'янівської громади Ізмаїльського району зареєстровано спалах африканської чуми свиней (АЧС). Це вже… Read More