13 жовтня православні віряни за новим стилем вшановують чудотворну Іверсько-Мирненську ікону Богородиці. За старим згадують святителя Михаїла, першого митрополита Київського. Також “Одеське Життя” розповідає про народні традиції та прикмети цього дня.
Нагадаємо, що з 2023 року Православна церква України перейшла на новий календарний стиль (новоюліанський), і всі фіксовані дати свят було перенесено на 13 днів раніше. Однак деякі віряни, переважно Української православної церкви, продовжують дотримуватися старого (юліанського) календаря.
13 жовтня за новим церковним календарем православні відзначають день Іверсько-Мирненської ікони Пресвятої Богородиці, яку називають “Мироточивою”.
Ця святиня розташована в селі Мирне Вінницької області. Настоятель місцевого храму, протоієрей Віталій Трач, привіз її з Браїлівського жіночого монастиря. 21 листопада 2007 року ікона почала мироточити. З того часу це явище не припиняється, іноді виділяючи понад літр мира за добу, яке роздають вірянам.
Іверсько-Мирненську ікону вважають чудотворною через численні випадки зцілення. Показовою є історія дівчинки з Німеччини, яка одужала від туберкульозу кісток після відвідин храму. На знак вдячності родина подарувала корону, яка прикрашає кіот ікони.
Святиня побувала в багатьох храмах Вінниччини та інших регіонів України – Києві, Львові, Черкасах, Умані, Ужгороді, Кропивницькому, Житомирі. Під час перебування в Києво-Печерській лаврі іконі подарували оклад.
Варто зазначити, що в храмі села Мирне мироточать й інші ікони. У 2007 році замироточила принесена місцевими жителями ікона Всіх святих, а пізніше – образ Христа Спасителя.
За старим календарним стилем цього дня вшановують пам’ять святителя Михаїла, першого митрополита Київського.
У народному календарі 13 жовтня називають Іверська, Агафонів день, Карпов день – на честь великомучеників Карпа, диякона Папіла, Агафоніки та Агафодора.
Церква не схвалює сварок, лихослів’я, пліток, наклепів і осуду, а також заздрості, жадібності, помсти і відчаю. Не рекомендується відмовляти в допомозі нужденним.
Народні прикмети застерігають від важкої домашньої роботи цього дня.
Віряни звертаються до Богородиці перед Іверсько-Мирненською іконою, просячи про зцілення, захист від лиха та розраду в бідах.
За народною традицією рекомендується добре викупатися, вважаючи, що це допоможе позбутися недуг.
За новим стилем іменини святкують Трохим, Микола, Карп, Веніамін, Микита.
За старим стилем свої іменини відзначають Михайло, Григорій, В’ячеслав, Матвій, Олександр, Леонід, Олексій, Петро, Василь, Олександра.
Читайте також: Якими церковними календарями сьогодні користуються основні церкви в Україні: у чому їхні відмінності
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More
В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More
22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More
У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More
В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More
Завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в Україні та, зокрема, в Одесі та Одеській… Read More