Новини

Одеська область: липнева спека негативно впливає на врожай

На Одещині через відсутність опадів та спеки погіршилися умови формування врожаю пізніх культур - кукурудзи та соняшника. При максимальній температурі повітря в найспекотніші дні, поверхня ґрунту нагрівалася до 62-68⁰.

Про це повідомили у Департаменті аграрної політики, продовольства та земельних відносин ООДА.

У першу декаду липня у найспекотніші дні середньодобова температура повітря перевищувала кліматичну норму на 3-8⁰. Порівняно з попереднім періодом, температурний режим підвищився на 2-3⁰.

При цьому опадів на переважній частині території області не було. Лише у Болградському та Ізмаїльському районах пройшов невеликий дощ.

Читайте також: Чи зможуть аграрії виростити кавуни в Одеському Придунав’ї?

“Умови формування повноцінного врожаю пізніх культур погіршилися і оцінюються як несприятливі. Високі денні температури повітря та ґрунту, відсутність опадів, зниження мінімальної відносної вологості повітря до критичних для рослинності показників (30% і менше) створювали умови для виникнення суховіїв різної інтенсивності, які негативно впливали на цвітіння, запліднення та формування зерна у кукурудзи та насіння у соняшнику”, – розповіли у департаменті.

На окремих посівних площах через стрімке зменшення вологи в метровому шарі ґрунту у рослин відзначалася стійка втрата тургору, припинення росту, передчасне пожовтіння та засихання листя, стебел, а місцями та рослин повністю.

Тим часом на півдні Одеської області триває відновлення та реконструкція трьох зрошувальних систем, а саме: Ташбунарської, Ізмаїльської та Нагірнянської, а також розроблено проектно-кошторисну документацію на реконструкцію ще 9 зрошувальних систем. Реалізація проектів дозволить розширити фактичні площі зрошувальних земель до 39,2 тис.га та підвищити валовий збір сільськогосподарських культур: зернових – понад 5 млн. тонн, овочевих – понад 700 тис. тонн.

Нагадаємо, жнивна кампанія на Одещині стартувала ще 11 червня. Через ранню весну та посуху терміни жнив цього року почалися на тиждень-два раніше.

Станом на 11 липня 2024 року в області зібрано вже понад 1,5 млн тонн зерна. Обмолочено – 426 тис. га. Найбільші площі збиральних робіт у господарствах Білгород-Дністровського району.

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Останні статті

  • Статті

Вони втратили все і розпочали з нуля: три історії переселенців на Одещину

У селищі Бородіно ще до війни за підтримки держави був побудований соціальний Центр для постраждалих… Читати далі

2024-09-16
  • Новини

Чергою з кулемета: на Одещині військові знешкодили морську міну (відео)

На узбережжя Одещини викинуло чергову морську міну, яку було оперативно знищено українськими військовими. Про це… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Відновлення після війни: як військовий починав нове життя після поранення

14 лютого 2023 року військовий Віталій Верес отримав важке поранення під час оборони Бахмута, коли… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Будинки покинули, а калину — забрали: історія одного вимушеного переселення

Вересень. Налилася червоним кольором калина, яка є одним із символів України. Колектив обласного центру національних… Читати далі

2024-09-16
  • Новини

В Одесі та Одеській області стався землетрус: що відомо (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

16 вересня 2024 року мешканці Одеси та регіону відчули підземні поштовхи. У будинках гойдалися люстри,… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Пам’ять Володимира Панченка вшанували у Любашівці

Другого вересня, у день народження митця, якому мало виповнитися 70 років, в медіацентрі Любашівської публічної… Читати далі

2024-09-16