Статті

Зубний лікар і волонтер: як Наталія Чобан об’єднала дві справи під час війни

Наталія Чобан народилася у селі Дмитрівка Болградського району, у родині болгарки та гагауза. Здобула медичну освіту і вже понад п'ять років працює стоматологом в Одесі. Особисто мені вона вилікувала не один зуб, і я задоволена її професіоналізмом, увагою та тим, що навіть у стоматологічному кріслі пацієнт може почуватися комфортно. Проте у цьому нарисі не зовсім про це, а про свідомий вибір Наталі під час війни та її небайдуже ставлення до ситуації в країні.

З початком повномасштабної війни в Україні Наталя стала членом гуманітарного штабу в Одесі та почала ініціювати збір коштів на придбання автомобілів та задоволення інших актуальних потреб військових.

— Коли я прийшла до гуманітарного штабу при Одеській обласній адміністрації, то потрапила до міжнародного відділу. Як працівник медичної сфери, працювала та обробляла запити безпосередньо у цьому напрямі, шукаючи міжнародних донорів та підтримку. Я робила все, що могла на той момент, – розповідає Наталія.

Згодом до неї почали надходити щоденні звернення від внутрішньо переміщених осіб та місцевого населення, що потерпало внаслідок бойових дій, щодо її професійної діяльності. Наталія Чобан почала надавати безоплатну стоматологічну допомогу як дорослим, так і дітям, які приїхали до Одеси.

— У мене не було навіть думки виїжджати з України. Я розмірковувала, яким чином можу бути корисною в цей час. У мирному житті я займалася стоматологією. Тож вирішила допомагати саме зі свого фронту, як стоматолог, – каже Наталія.

Вона і сьогодні надає безкоштовні стоматологічні послуги при гострому болю як місцевим жителям, так і вимушеним переселенцям. І як медичний представник продовжує допомагати забезпечувати військових необхідними медичними засобами.

А ще приходити на лікування до Наталії зовсім не бояться діти. У неї до юних українців особливий підхід – вона просто домовляється з ними про те, що вони будуть сильними, а вона – дуже швидко усуне проблему. І їй це добре вдається.

Так і проходять будні Наталії – у турботі про сьогодення та майбутнє нашої нації.

Share
Анна Терзивец

Я родилась и выросла среди бескрайних степей Буджака, которые люблю всем сердцем. После окончания школы уехала в Болгарию, где в Софийском университете получила журналистское образование. Вернувшись в Одессу, с 1999 года с головой ушла в журналистику. Работала в газете «Роден край», сотрудничала со многими одесскими и киевскими изданиями, а еще - писала стихи: о родном крае, о песнях бабушки, о лозе, посаженной дедушкой… и о любви. «Любовь свята» - именно так называется мой первый сборник стихов. С 2013 года я - автор и ведущая телерадиопрограммы «Голос болгар». Но остаюсь верной и писательскому ремеслу. Буду рада делиться с вами историями замечательных людей Буджака и своей любовью к жизни.

Recent Posts

  • Positive News

Анекдот дня: чого бажає Рабінович у банку

Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More

2024-11-22
  • Статті

Ціни на листопадовому Привозі: під дощиком – за салом

Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More

2024-11-22
  • Новини

День гуманного суспільства та любові до веснянок: що ще святкують 22 листопада

Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More

2024-11-22
  • Новини

Церковні свята 22 листопада: прикмети, кого вшановують і чого не можна робити

Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More

2024-11-22
  • Новини

Магнітні бурі 22 листопада: чи є ризик для метеозалежних

У п'ятницю, 22 листопада, магнітосфера Землі буде в спокійному стані. Магнітних бур не очікується. Read More

2024-11-22
  • Статті

Який інтернет обрати під час відключень світла?

У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More

2024-11-21