Ми вже давно замислюємося про те, який обігрівач придбати на зиму, щоб не мерзнути. Це питання неодноразово непокоїло і працівників редакції «Одеського життя». На жаль, центральна система опалення ніколи не славилася своєю ефективністю, а війна лише посилила становище. Проте ринок технологій пропонує обігрівачі різних типів і на різні випадки життя. І щоб не помилитися в їхньому виборі, потрібно вміти визначати плюси та мінуси цих приладів. Що ми зараз із вами й зробимо.
Найвідоміший тип електричного обігрівача. Конвектор нагадує масляний радіатор, проте замість олії там знаходиться ТЕН (трубчастий електронагрівач). Він нагріває металевий корпус каміна, після чого тепло надходить у повітря. Потужність конвектора в середньому становить близько 1-2,5 кВт – цього вистачить, щоб обігріти 30 метрів квадратних.
Стаття на тему: Опалювальний сезон в Одесі: коли почнеться і скільки коштуватиме?
Багато хто віддає перевагу такому типу обігрівача. Кажуть, він надійний у конструкції та можна використовувати як альтернативу батареям. Робота масляного обігрівача схожа на конвектор. Тільки всередині пристрою знаходиться мінеральна олія, яка нагрівається (близько 20-30 хвилин), віддає тепло в батарею, а вже батарея – у повітря, через це не надто економно споживаючи електроенергію. Мають високу потужність – понад 2 кВт.
Кращий вибір
Багато експертів рекомендують обігрівати холодне приміщення, навіть за мінусової температури, кондиціонером. Він споживає втричі менше електроенергії: якщо електричний обігрівач споживає 1 кВт електрики та видає 1 кВт тепла, то кондиціонер видаватиме 2 кВт тепла, а витрачатиме при цьому лише 600-700 кВт.
“Дуйка” – найпопулярніший і доступний вид обігрівача. Працює за принципом тепловентиляції: холодне повітря за допомогою вентилятора надходить до нагрівального елементу, після чого нагріте повітря надходить до приміщення.
Ви також можете дізнатися: Найскладніший опалювальний сезон: як підготуватися до холодів
Останнім часом такі обігрівачі почали набирати популярності. Їх використовують не тільки для підігріву приміщення, а й як спосіб основного опалення. Усередині керамічної панелі (з каменю та скла) закладено нагрівальний кабель, який рівномірно прогріває повітря, а він – вже предмети. Тому такий тип каміна має відлиту теплоємність (після відключення поверхня панелі гріє ще 30-40 хвилин), але нагрівається дуже довго.
Перед тим як купити обігрівач:
визначте розмір свого приміщення – на площу 10 м², потрібен обігрівач 1 кВт потужності;
враховуйте мету приладу – для додаткового обігріву приміщення або основного (якщо обігрівач буде меншим за кімнату, тепло буде швидше виходити, ніж обігрівати, такий варіант підійде, якщо потрібно «догріти» кімнату);
перевірте проводки – це допоможе уникнути займання (розетка навіть старої проводки розрахована на будь-який прилад потужністю до 2 кВт, але якщо підключити лише один прилад).
Зазвичай такий обігрівач називають УФО. Він подає тепло за допомогою спеціальної спіралі у скляній дзеркальній оболонці, яка під час роботи випромінює інфрачервоні хвилі. Ці хвилi схожі на сонячні промені, вони гріють не повітря, а стіни та людей. Потужність УФО, як і у звичайного каміна – 1-2 кВт і більше.
Вас також може зацікавити: Як вижити суворою зимою, якщо відключать опалення: поради альпініста
Кореспондент «Одеського життя» відвідав один із магазинів техніки, щоб подивитися ціни на обігрівачі та дізнатися, що ж рекомендують продавці-консультанти. На наші запитання погодилася відповісти продавець-консультант Ірина.
– У нас звичайна однокімнатна квартира у п’ятиповерховому будинку, який тип обігрівача Ви запропонували б?
– Я пропоную розглядати конвектори, вони не так сильно засушують повітря. Ви можете настроїти температуру, деякі повісити на стіну, інші поставити на підлогу.
– А що ви думаєте про «дуйку», наскільки вона безпечна?
– «Дуйка», на таку велику площу не підійде. Вона безпечна, але неефективна. У них не така велика потужність, а енергії споживають як цілий конвектор, тепло втрачається швидко і на високій швидкості дуже гуде. Кращий, на мою думку, масляний обігрівач, але його практично немає.
– А можна дізнатися, які переваги у олійного обігрівача?
– Він вічний, якщо можна так сказати, такий обігрівач працюватиме дуже довго. Він якісний, витривалий та енергоекономічний.
– Але конвектори також непогані?
– Точно! Ви правильно розумієте!
Що радять рятувальники?
Ми також надіслали запит до Головного управління ДСНС України в Одеській області, аби експерти пояснили, який обігрівач краще обрати.
За інформацією рятувальників, для опалення будинків та приміщень площею до 50 квадратних метрів, а також мобільних (інвентарних) будівель можуть застосовуватись масляні радіатори та нагрівальні електропанелі із закритими нагрівальними елементами. Такі радіатори електропанелі повинні мати справний індивідуальний електрозахист та терморегулятор.
Поряд із цим у ДСНС повідомили, що забороняється застосування опалення приміщення несертифікованого, нестандартного (саморобного) електронагрівального обладнання та використання побутових електронагрівальних приладів з порушенням встановлених їх виробником правил експлуатації та в місцях (приміщеннях), де їх застосування заборонено.
Анастасія Єпур
В Одесі встановлять 11 мобільних укриттів у місцях із великим скупченням людей. Рішення ухвалив виконавчий… Read More
Італія заявила про готовність підтримати відновлення Одеської області через реалізацію низки спільних проєктів. Це питання… Read More
Ця історія про учнів херсонської школи та їхню вчительку Олену, які підтримують українських захисників на… Read More
Новорічні свята вже не за горами. Саме час задуматися про подарунки. Кожна дитина вірить у… Read More
Поблизу села Комишівка Саф'янівської громади Ізмаїльського району зареєстровано спалах африканської чуми свиней (АЧС). Це вже… Read More
Сьогодні, 22 листопада, в Одесі спостерігається потужний вітер, що призвів до падіння дерев та пошкодження… Read More
View Comments
А если электричества не будет, смысл покупать обогреватель? Котиками можно греться экономно