Українське геральдичне товариство, створене 1990 року, дбає про відродження національних герботворчих традицій, допомагаючи громадам у створенні місцевих символів.
В Україні першими територіальними гербами стали родові емблеми князів Київської Русі. На печатках київських князів з’явилося зображення архангела Михаїла, галицьких князів — Лева, волинських — Георгія Змієборця, чернігівських — Орла, поступово вони перебрались на герби областей.
Потрапивши у XIV-XVII століттях під владу Великого князівства Литовського та Королівства Польського, українські міста та містечка разом з Магдебурзьким правом отримали й право на свій герб.
Старовинні герби українських міст красномовно нагадують про їхнє багате минуле, традиції, котрі пережили віки. Письменник-науковець з Демидівки Любашівської громади Володимир Панченко присвятив цій темі два енциклопедичні видання: «Старовинні герби українських міст» та «Міська геральдика старої України». У першій книзі автор представив графічні реконструкції, описи та відомості з історії старовинних гербів міст і містечок усіх регіонів нашої держави, відтворені за тогочасними документальними джерелами — від XIV до початку XX століття. Друге видання знайомить читачів з основами геральдики, містить огляд символіки 1111 населених пунктів на території сучасної України, які в минулому мали статус міста або містечка, а також кольорові реконструкції гербів цих поселень та докладні автентичні ілюстративні матеріали.
На жаль, там не вдалося відшукати стародавні герби багатьох районних центрів Одещини, зокрема Любашівки. Свою символіку — герб і прапор — Любашівщина отримала вже в період Незалежності за сприяння та авторства очільника громади Геннадія Павлова. Досі своєї символіки не має новостворена Зеленогірська громада.
Житель Маловасилівського старостату, що на Любашівщині, Михайло Левицький, який разом з родиною захищає Вітчизну на війні, переконаний, що кожне село повинно мати свої геральдичні символи.
Свого часу він дослідив свій родовід і замовив родинний герб, який переніс на бойовий шеврон.
А 2021 року патріот замовив у геральдистів варіант герба та прапора сіл тодішньої Маловасилівської сільради: Комарівки, Михайлівки, Новоолександрівки, Великої та Малої Василівок. Над створенням символів працював історик та геральдист Андрій Гречило. За основу взято історію кожного з населених пунктів, місцеві традиції, звичаї та перекази.
Так, на гербі села Мала Василівка на синьому полі зображено срібного журавля, який стоїть на одній нозі. У піднятій тримає золоту дубову гілочку з жолудем і двома листочками, під ними – золоте гроно винограду з листочком.
Усі герби, згідно з правилами сучасного українського місцевого герботворення, вписано у декоративний картуш, увінчаний золотою сільською короною, що свідчать про статус поселень.
На превеликий жаль, геральдична символіка Маловасилівського старостинського округу так і не була затверджена депутатським корпусом Любашівської селищної ради.
Проте захисник України та ініціатор створення гербовника свого краю Михайло Левицький не збирається відступати, бо переконаний, що кожне село заслуговує на свій герб у пам’ять та на честь багатьох поколінь людей, які тут жили, працювали і житимуть далі.
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More
В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More
22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More
У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More
В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More
Завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в Україні та, зокрема, в Одесі та Одеській… Read More