Монтер Одеської залізниці Сергій Криворука відроджує святі місця, дає життя глині і знає секрети бджільництва. Про його працьовитість і талант складають перекази не тільки у селі Пиріжна, що на Кодимщині. Він добре відомий майже по всій Україні.
А фахівець він багатогранний, і в кожну справу, як і у працю монтера, вкладає душу.
– Хіба можна працювати без душі? Коли берешся з душею, то і діло спориться, і серце радіє, і результат на славу, — каже Сергій Криворука.
Зростав Сергійко у роботящій, багатодітній сім’ї Марії Прокопівни і Євгенія Семеновича, яка з дідів-прадідів завжди була у праці. Його батько мав ще й хист до гри на музичних інструментах. Сільський духовий оркестр за його участі був популярним не тільки у Пиріжній, а й за межами села. Але Сергій не перейняв батькового захоплення.
Мрія прийшла, коли здобув, як він каже, серйозну професію, відслужив у армії і, закохавшись, одружився з Любов’ю Серебрій. Він побачив, як її мама Надія Юстинівна крутить гончарне колесо, і влюбився у цю філософію гончарного мистецтва, що втілювалась у жбанках, горщиках, макітерках, кониках, пташках, горнятках.
– Мамо, поділіться секретами вогню, — попросив Сергій тещу. І Надія Юстинівна із радістю почала навчати зятя.
Так Сергій Криворука взявся за продовження справи гончарного роду Десятників (Серебріїв), який відомий ще з XIX століття. І нині подружжя зберігає цю родинно-історичну цінність, за що має чимало відзнак.
Сергій творить глиняні дива, а дружина розписує їх, займається ліпленням.
— Дідова гончарна справа допомагала вижити у скрутні воєнні часи та голодомори. Дівчиною мама їздила до Польщі, щоб обміняти жбанки на харчі, — згадує Люба мамині розповіді про її тата Юстина Миколайовича Десятника.
Роботи цього подружжя зберігаються у Кодимському історико-краєзнавчому музеї. Сергій Євгенійович залюбки дає майстер-класи, розповідає про технологію виробництва. Вироби майстра стали невід’ємними атрибутами історичної місцини «Жолоби» з цілющим джерелом «Надія», яке подружжя відновило разом з донечками Анжелою і Юлією за власний кошт на знак пам’яті про Надію Юстинівну Серебрій і Любину бабусю — Мотю Мойсеївну Лисак.
Гончарство і «Жолоби» увійшли до історично-туристичного проекту Кодимщини «Шпаків шлях».
Є у Сергія Криворуки ще одна пристрасть – бджільництво, яким почав займатися заради внуків. Купив три вулики, довідник пасічника і брав уроки у досвідчених. Тепер і сам ділиться секретами бджільництва. І, за словами пасічника, найголовніше, щоб були міцні сім’ї – це запорука щедрого медозбору.
— Все, як у людей. Адже, якщо твоя сім’я міцна, то в ній панує достаток і щастя, разом мріється і разом задумане втілюється у життя. А задумів у нас ще багато, – ділиться потаємним Сергій на порозі свого ювілею, який святкуватиме 27 лютого.
Хай же збувається все задумане. Бо мрії людини щиросердної і доброї душі мають здійснюватися!
Він допомагає знайомим і незнайомим людям будь-де. І тваринки завжди знаходять у нього прихисток. Був помітив на полустанку у снігу кота зі зламаною лапою і розбитою головою. Відігрів його за пазухою і забрав додому, вилікував. А якось приніс додому трьох білченят, що залишилися без мами і яких потім вигодувала домашня киця. Врятував сову, вилікувавши їй крило. Після того як одужали і набралися сил, і білки, і сова повернулися у дику природу.
Читайте також: Волейболістки з Балти подарували військовим ЗСУ автомобіль
Сьогодні, у неділю, 3 листопада 2024 року, розпочалася дев'ятсот вісімдесят четверта доба широкомасштабної збройної агресії… Read More
Жителів одеського мікрорайону Черемушки не на жарт злякала змія, яку місцеві жителі виявили на дереві… Read More
Сьогодні, у День працівника соціальної сфери України, «Одеське життя» розповідає, хто такі соцпрацівники, яку вони… Read More
Цього недільного дня, 3 листопада 2024 року, в Україні відзначають День інженерних військ – професійне… Read More
Через війну багато людей були змушені залишити свої будинки і переїхати до безпечніших регіонів. На… Read More
Усіх із добрим ранком! І дня недільного вам виключно легкого, приємного і позитивного! А щоб… Read More