Багато людей твердо впевнені в тому, що допомога професійного психотерапевта чи психолога їм не потрібна, адже цілком з усіма проблемами можна впоратися самостійно. Тим більше, що сьогодні на тему психології написано вже не одну книгу і знято не один ролик на Ютубі. Але чому тоді психологічна самодопомога не працює і як вибрати відповідного психотерапевта чи психолога?
Дитячі страхи та образи, приховані емоційні травми, отримані у підлітковому віці, — це чинники, які можуть зіпсувати життя, постійно нагадуючи себе. Поодинці впоратися з цими проблемами, розкласти все по поличках і, нарешті, позбутися їх самостійно навряд чи вийде, навіть якщо ви перегляньте всі ролики на цю тему на Ютубі.
Чому таке буває? Дарма що відео записують професіонали, вони є непридатними для повноцінної роботи. Інформація у них подається порційно, бо вмістити всі знання психотерапевта в одному відео неможливо. Тоді як індивідуальне спілкування з фахівцем це зовсім інший підхід. Він уважно вислухає і в ході розмови, ставить питання, що наводять, обов’язково знайде першопричину ваших сьогоднішніх переживань і страхів. Робота психотерапевта полягає в тому, щоб знайти проблему і працювати з нею, поки клієнт з цією проблемою не розпрощається назавжди.
Щоб провести сеанс із психологом, необов’язково мчати через все місто на зустріч чи довго чекати на запис. Поспілкуватися із психотерапевтом можна й онлайн. Шукати спеціаліста рекомендується на спеціалізованих інтернет-майданчиках, наприклад, таких як портал Rozmova, на яких зібрано велику кількість дипломованих психологів та психотерапевтів. Всі вони готові будь-якої миті включитися в роботу з клієнтом і допомогти отримати внутрішній баланс.
Навіть якщо здається, що все добре, і вам нічого не заважає повноцінно жити та розвиватися, проведіть із фахівцем лише одну консультацію. Ви побачите, що все-таки є над чим попрацювати.
Психотерапевт допоможе не тільки розібратися з психологічними проблемами та страхами, але й підніме самооцінку, допоможе здобути впевненість у собі, пропрацює посттравматичний синдром. Тому якщо ви відчуваєте, що потрібна допомога при:
Не живіть із цим і не дозволяйте деструктивним станам повністю заповнити ваше життя. В даному випадку ідеальним вирішенням проблеми буде звернення за допомогою до фахівця. Важливо розуміти, що психотерапевт допоможе не тільки позбутися поганого та деструктивного, але й допоможе внести у ваше життя хороше та позитивне.
Говорити про хороших і поганих фахівців у галузі психології та психотерапії не можна. Є фахівець, який чи підійшов клієнту, чи ні. Якщо ви прийшли на прийом до фахівця і після першого сеансу відчули до цієї людини довіру, зрозуміли, що спілкуючись з нею, відчуваєте комфорт та безпеку — це ваша людина. Можете бути впевнені у тому, що знайшли свого психолога чи психотерапевта. З таким фахівцем ви зможете розкритися максимально та опрацювати всі свої тривоги. Але не чекайте, що психолог чи психотерапевт змінить ваших родичів та близьких людей, світ навколо вас, ваше життя. Завдання психолога підвести людину до цих позитивних змін, а працювати над зміною свого життя, над втіленням задуманого — має лише сама людина. Багато що в терапії залежить від фахівця, але ще більше залежить від клієнта, від того, наскільки він готовий розкритися і наскільки готовий опрацьовувати свою поведінку та вносити корективи, наповнюючи життя позитивними емоціями та подіями.
У Подільському районі Одеської області Одеської області планують побудувати власний завод із виробництва карбамідо-аміачної суміші… Read More
Два заклади професійно-технічної освіти Одеської області долучилися до «Програми екстреного відновлення», реалізованої за підтримки Японського… Read More
Підготовка до курортного сезону в Одесі включає питання доступності зон відпочинку для маломобільних груп населення.… Read More
Привоз на початку квітня. Дощ ллє собі цілий день з маленькими перервами, покупці – самі… Read More
В Одесі планують спрямувати 2 мільйони гривень на санітарну обрізку зелених насаджень уздовж Траси здоров’я… Read More
Всім привіт із п'ятницею! І нехай вона виявиться по-справжньому позитивною та вельми продуктивною! І ще… Read More