Ознаками викривлення хребта або лордоза в поперековому відділі можуть виступати погіршення постави, випирання живота та періодичні болі у спині.
Чому воно виникає і чим небезпечне, розповів травматолог ортопед вищої категорії Юрій Шимон.
Лордоз — так називають вигин хребта вперед у шийному та поперековому відділах. Він присутній у кожної людини та формується у перший рік життя, коли дитина тільки починає ходити. Це фізіологічні особливості організму, і це нормально.
Будь-яке відхилення – це вже патологічний лордоз. Від фізіологічного він відрізняється ступенем вигину хребта – коли викривлення надто виражене чи, навпаки, згладжене. Коректніше в цих випадках говорити про гіперлордоз та гіполордоз.
Гіперлордоз у поперековому відділі шкодить організму найбільше. Приводить до порушення нахилу тазу та зміщення векторів навантаження не тільки на хребці, а й на кульшові суглоби. Така проблема зустрічається у різних вікових групах, може бути вродженою чи набутою і часто пов’язана зі способом життя людини.
Основними причинами розвитку поперекового викривлення у дорослих вважаються:
Спровокувати посилення викривлення може спричинити зайву вагу. Також важливим фактором виступає нестача вітамінів та мікроелементів.
Відчутно впливає положення спини й тривала неправильна постава, звичка сидіти, стояти чи лежати в «неправильних» позах.
Симптоми відрізняються залежно від причини гіперлордозу та ступеня тяжкості патології. До найпоширеніших відносяться:
При вираженому прогині попереку також можливі порушення функції органів черевної порожнини, збої обміну речовин, загальна млявість та слабкість, спричинена нерівномірним навантаженням на корсет спини м’язовий.
Діагностика гіперлордозу в поперековому відділі зазвичай не становить особливих труднощів: лікар (ортопед-травматолог, вертебролог, невролог) проводить зовнішній огляд, оцінює амплітуду рухів, м’язову силу, неврологічний статус.
Лордоз потребує тривалого комплексного лікування:
Також при виборі терапії враховуються супутні захворювання, які могли спричинити викривлення хребта. Хірургічне лікування застосовується рідко, лише у найважчих випадках.
Нахили вперед і вниз добре знімають навантаження з попереку. На видиху нахилиться, якщо вийде, дістаньте руками підлогу і потягніться вперед. Також можна при нахилі обійняти руками кісточки та вільно подихати 30-60 секунд.
Сердита кішка. Стоячи рачки, почергово округляйте і прогинайте спину. При цьому напружуйте живіт і затримуйтесь у кожному положенні на 3 секунди.
Лежачи на животі на плоскій поверхні (руки вільно вздовж тіла, на них не спирайтеся) напружте м’язи спини й підніміть ноги та голову над підлогою. Через 3-5 секунд акуратно поверніться у вихідне положення та розслабте м’язи, повторіть 10 разів.
Всі вправи робіть неквапливо, плавно і без ривків.
Ірина Лебединець
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More
Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More
Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More
Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More
У п'ятницю, 22 листопада, магнітосфера Землі буде в спокійному стані. Магнітних бур не очікується. Read More