Статті

Війна не зупиняє прогрес: як Одеська політехніка розвиває ядерну енергетику разом з США

Кафедра атомних електричних станцій НУ «Одеська політехніка» протягом чотирьох років бере участь в американо-українській програмі співробітництва з питань ядерної енергетики. Вона організована на базі українського Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки за ініціативи американської Аргонської національної лабораторії та за організаційно-фінансової підтримки Департаменту енергетики США.

Студента магістерської програми кафедри Сергія Прокоф’єва було відзначено як одного з найкращих учасників та запрошено відвідати найстаріший центр Міністерства енергетики США — Аргонську лабораторію. Під час візиту до США  обговорювалась підготовка до реалізації програми компанії Westinghouse з впровадження використання малих модульних реакторів (ММР). Малими їх називають через відносно низьку потужність — до 300 МВт, а модульними — оскільки конструкція складається з частин — «модулів». В теорії, на відміну від традиційних блоків, які фактично збираються на майданчику АЕС з окремих деталей, ці модулі мають масово вироблятися на підприємствах. За задумом, їхній дизайн має дозволяти об’єднання декількох малих реакторів на одному майданчику, щоб краще задовольняти потреби споживачів у електроенергії.

НАЕК «Енергоатом» ще у 2019 році підписала угоду про співпрацю з американською компанією Holtec International щодо розвитку та впровадження технології  ММР в Україні. У січні 2020  року Мінекоенерго у «Концепції зеленого енергетичного переходу України до 2050 року» згадувало про використання ММРів замість енергоблоків, які вже відпрацювали свій проєктний термін експлуатації.

В ході зустрічі з представниками Державного департаменту і Міністерства енергетики США  обговорювалась тема поводження з ядерним пальним для реакторів останніх поколінь,  в тому числі для малих модульних реакторів. Сергій Прокоф’єв виклав доповідь з питання безпекових заходів під час експлуатації ММР.

Також були розглянуті проблеми розвитку ядерної енергетики в Україні, особливо в умовах війни. Заступник міністра енергетики США Девід М. Турк висловив щиру підтримку Україні і сподівання на плідну співпрацю між нашими країнами в майбутньому.

Фото з сайту НУ «Одеська політехніка»

Share
Светлана Комисаренко

Родилась и выросла в большом одесском дворе. Как все дети двора, училась музыке (виолончель), занималась в театральной студии, играла в волейбол. Окончила физический факультет ОГУ имени И.И. Мечникова, факультет психологии ЮНПУ имени Ушинского. Люблю аналитику – только она помогает найти хоть какой-то смысл в любом происходящем хаосе. Наверное, поэтому и пошла в журналистику. В газете «На пенсии» работаю заместителем редактора с июля 2023 года.

Recent Posts

  • Новини партнерів

Весняні знижки на послуги подологів в Одесі

З приходом весни все більше одеситів починають замислюватися не лише про оновлення гардеробу, а й… Read More

05-04-2025 в 00:58
  • Статті

«Обережно, демонтаж!»: в Одесі «зник» дитячий майданчик на Соборці (фото)

На Соборній площі «зник» інклюзивний дитячий майданчик. Працює техніка, територія огороджена, об’ява «Обережно, демонтаж!» відповідає… Read More

04-04-2025 в 22:34
  • Новини

Росіяни атакували Кривий Ріг касетним «Ісканером»: загинули діти, багато поранених (відео)

У п'ятницю, 4 квітня, близько 20:00 у Кривому Розі стався ракетний обстріл, внаслідок якого загинуло… Read More

04-04-2025 в 21:03
  • Новини

Чи буде в Одесі дощ: прогноз погоди на суботу, 5 квітня

У суботу, 5 квітня 2025 року, в Одесі та Одеській області очікується відносно тепла погода… Read More

04-04-2025 в 20:34
  • Новини

В Одесі хочуть створити єдиний департамент містобудування

В Одеській міській раді розглядають можливість створення єдиного департаменту шляхом об’єднання департаменту земельних ресурсів та… Read More

04-04-2025 в 19:37
  • Новини

Одеса не буде російською: в ОВА відреагували на матеріал NYT

Американські ЗМІ поширюють припущення про можливу передачу під контроль Росії стратегічних об’єктів в Україні, зокрема… Read More

04-04-2025 в 18:33