Статті

Війна та Оперний: як артисти знаменитого театру допомагають нашим воїнам

Всесвітній клуб одеситів та Одеський національний академічний театр опери та балету організували концерт для поранених солдат ЗСУ.

Одним з наочних символів війни, що йде, є фото, на якому Одеський національний академічний театр опери і балету знаходиться в оточенні протитанкових їжаків і барикад з мішків з піском. У цьому поєднанні образів найвищої культури і опору звірячому оскалу нелюдів з’являється потужний внутрішній протест: як можна піддати загрозі серце і духовний центр чорноморської перлини, який створювався століттями, а може бути зруйнований лише за мить ракетного обстрілу?

– Таке почуття народжується в мене останнім часом, коли щоранку я йду на роботу, – каже Генеральний директор-художній керівник Одеського оперного театру Надія Бабич, – Але треба знати одеський народ, його любов до рідного міста, рішучість відстоювати свою свободу та духовні традиції. А служіння мистецтву – це висока духовність. І сьогодні я пишаюся тим, що багато наших артистів разом з іншими одеситами насипали пісок у мішки на морському узбережжі, а потім формували з них заслони дорогою до театру і з автоматами в руках стоять на захисті рідного міста.

На перший концерт, який відбудеться в Одеському національному академічному театрі опери та балету після закінчення війни, будуть запрошені бійці одеської територіальної оборони. Про це на прес-конференції після закінчення концерту повідомила генеральний директор театру Надія Бабич.

У ці трагічні дні російської агресії співаки Одеського оперного, як ніколи відчули, яку потужну «музичну зброю» вони мають. З одного боку, в наш тривожний час, коли зруйнований звичний життєвий ритм, а основний інформаційний зміст дня складають хвилюючі зведення з фронту, кожен дотик з майстерністю співаків найвищого світового рівня сприймається, як ковток свіжого повітря, як ще один імпульс надії, що ще , ще трохи і війна закінчиться перемогою України

Головний диригент Одеського оперного театру В’ячеслав Чорнухо-Волич (ліворуч) представляє солістів оперної трупи, які виступили на концерті: (ліворуч праворуч) Василь Добровольський, Марина Наймітенко, Олександр Прокопович, Павло Смирнов, Владислав Горай, Богдан Панченко, Ігор Парада та Юлія Терещук.

Члени та гості Всесвітнього клубу одеситів відчули цю музичну міць особливо гостро. Можливо вперше в житті вони почули арії з опер та народні українські пісні не в театрі, а в порівняно невеликій кімнаті клубу, де рояль примикав до першого ряду глядачів та кожна емоція, кожен рух душі співака сприймався особливо гостро. А як звучали голоси, коли вони були поруч, не розділені простором сцени та залу для глядачів!

– Після нашого виступу в Одеському військовому шпиталі один із поранених бійців, якого потім повезли на оздоровчу процедуру, сказав, що після сьогоднішнього виступу артистів йому не знадобиться анестезія, – розповідає заслужена артистка України, завідуюча оперної трупи театра Наталя Ютеш. – Для нас це була найвища подяка.

Пісню Одарки з опери “Запорожець за Дунаєм” виконує заслужена артистка України Олена Стародубцева.

Цей благодійний концерт під назвою «З любов’ю до України», організований Одеською національною оперою та Всесвітнім клубом одеситів, йшов у режимі on-line у youtube, а також записувався кількома одеськими телеканалами для подальшої передачі в ефірі.

– Ми дуже раді, що в оперному театрі виявили ініціативу і вирішили виступити у стінах нашого клубу, – каже його менеджер та ведуча концерту Оксана Шалашна. – Виступи одеських артистів у клубі під час війни вже завоювали популярність серед закордонних одеситів. Навіть під час концерту його дивилося понад дві з половиною тисячі глядачів з різних країн світу. Багато хто з них, судячи з відгуків, підтримає нашу акцію зі збору коштів для придбання бронежилетів для бійців одеської територіальної оборони.

Перед початком концерту п’ять нових бронежилетів Оксана Шалашна передала заступнику командира Одеської бригади тероборони Олексію Рудакову.

– Звичайно, зброя і досвід бійця мають значення в досягненні перемоги над ворогом, – ділився своїми враженнями після концерту полковник Рудаков. – Но найважливіший фактор успіху на полі бою, це мотивація солдата і офіцера, його внутрішня готовність віддати своє життя заради своєї страни та її народу. Як дзвонили мені колеги після концерту, що дивилися його на своїх айфонах, вони впіймали додатковий військовий кураж, впевненість у перемозі над ворогом.

Ще п’ять бронежилетів для бійців одеської тероборони передала менеджер Всесвітнього клубу одеситів Оксана Шалашна полковнику Рудакову.

Загалом Всесвітній клуб одеситів уже передав 15 бронежилетів для бійців тероборони. Певною мірою їх можна вважати матеріальним втіленням сили духу, з яким підтримують захист Одеси творчі сили Південної Пальміри.

Олександр ФЕДОРОВ

На заглавному фото: у дні війни в театрі не йдуть оперні та балетні спектаклі, але поруч із ним періодично відбуваються імпровізовані концерти;

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новини

В Одесі автобуси на Пересип повернулися на звичний маршрут

Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More

2024-11-22
  • Новини

Ремонтні роботи в Одесі: список вулиць, де не буде світла сьогодні

У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More

2024-11-22
  • Новини

Війна, день 1003: росія випробувала в Україні нову балістичну ракету

1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More

2024-11-22
  • Новини

В Одесі жінка за кермом «Ssang Yong» переїхала пішохода

В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More

2024-11-22
  • Positive News

Анекдот дня: чого бажає Рабінович у банку

Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More

2024-11-22
  • Статті

Ціни на листопадовому Привозі: під дощиком – за салом

Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More

2024-11-22