У рамках проекту, мета якого – підвищити рівень обізнаності ветеранів та ветеранок ЗСУ та членів їхніх родин щодо можливості отримання допомоги, на сторінках видання «Одеське життя» ми вже розповіли, яку допомогу можуть отримати ветерани з боку держави і Бессарабської громади. Сьогодні продовжуємо розповідати про підтримку ветеранів після їхнього повернення до цивільного життя від благодійних фондів та громадських організацій.
З початку війни Бессарабській громаді активно допомагає Сергій Шутов, керівник Благодійного фонду «Шляхетна справа». Це стосується не лише мешканців громади, але й закладів, установ. Особливу увагу «Шляхетна справа» приділяє Бессарабській центральній лікарні.
– Ми готові допомогти кожному ветерану ЗСУ, який до нас звернеться. Адже цілком зрозуміло, що з війни люди не повертаються здоровими, тому ми багато робимо для покращення умов лікування в Бессарабській центральній лікарні, – розповідає Сергій Шутов. – Днями, наприклад, привезли великий гуманітарний вантаж до цієї лікарні. За роки війни це, здається, вже десь сьомий вантаж від нас для медичного закладу. Серед отриманих матеріалів – глюкометри, численні витратні матеріали та засоби, які знадобляться у щоденній роботі медиків і догляді за важкохворими. Особливо важливою ця допомога стала для паліативного відділення, де пацієнти отримують постійну підтримку. До гуманітарного вантажу увійшли й хірургічні матеріали, що значно покращить можливості операційного відділення. До цього ми привозили у Бессарабську лікарню сучасне медичне обладнання, нові функціональні ліжка, допомогли замінити вікна в деяких відділеннях на енергоефективні.
Наш фонд підтримує медичні заклади з перших днів війни. Ми розуміємо, що медикам зараз як ніколи важливо мати усе необхідне для лікування людей. Це обов’язок кожного з нас – дбати про медичний тил, адже саме він захищає життя українців у найважчі моменти. Також ми всіляко допомагаємо нашим військовим і завжди готові надати підтримку ветеранам та їхнім родинам, – відмітив Сергій Шутов.
– Про яку саме допомогу йдеться? Із чим до вас можуть звернутися наші воїни?
– По-перше, наш фонд відкрив в Одесі сучасний реабілітаційний центр, який займається як фізичною, так і психологічною реабілітацією хворих. Тому, якщо ветерану потрібна реабілітація, звертайтеся – ми завжди готові підтримати.
У Бессарабському працює представник, координатор фонду – відповідальна Ганна Ростя. Ветерани завжди можуть звернутися до неї зі своїми проблемами, а ми вже вирішимо, як допомогти.
По-друге, наша підтримка може бути дуже різноманітною, усе залежить від потреб ветерана і його родини. Ми можемо допомогти з оздоровленням членів родини влітку, підготувати дитину в школу. Наприклад, цього року до нас звернулася родина з одного з сіл Бессарабської громади з проханням зібрати шкільний пакунок для двох дітей – ми подарували дітям портфелі, канцелярію, усе необхідне. Також багато вкладаємо в освіту – у поточному році замінили вікна в Бессарабському дитячому садочку «Топольок», допомагаємо школам громади, аграрному ліцею. Взагалі інвестиції в освіту – це інвестиції в майбутнє України. Також розподіляємо продуктові набори, частково забезпечуємо дровами для опалення власного будинку, гуманітарною допомогою. Загалом наш фонд надає дуже різноманітну підтримку. Отже, головне, щоб ми мали інформацію – кому саме вона потрібна. Сподіваємось стати у нагоді і нашим воїнам, які повернулися з війни. Нехай ветерани звертаються із будь-якими питаннями – ми обов’язково спробуємо допомогти.
– Як щодо особистого прохання? У Бессарабському живе хлопець – військовий ЗСУ, інвалід війни, він мешкає один і наразі погано пересувається. Громада забезпечує його гарячими обідами та призначила соціального працівника. Лікарня виділяє необхідні ліки. Чи є можливість надати йому продуктові набори, щоб у хлопця був запас продуктів?
– Звісно, жодних проблем. Просто зараз зателефоную координатору фонду по Бессарабській громаді Ганні, і вона все зробить. Також, коли буду в Бессарабському, обов’язково заїду до нього, поговорю, дізнаюсь, чим ще можна допомогти.
***
У День Збройних сил України великий продуктовий набір, солодощі та пакунок із засобами особистої гігієни, побутової хімії були доставлені ветерану ЗСУ.
Видання «Одеське життя» нещодавно розповідало про громадську організацію «Бессарабський німецький дім» та його керівницю Світлану Крук, яка надає допомогу громаді й місцевим жителям за підтримки бессарабських німців і їхніх нащадків, які мешкають у Німеччині. Сьогодні Світлана Крук розкаже, яку допомогу можуть отримати ветерани ЗСУ та їхні родини у «Бессарабському німецькому домі».
– Ми активно опікуємося родинами ветеранів військовослужбовців ЗСУ. Влітку за рахунок громади та нашої громадської організації ми організували безкоштовний відпочинок для дітей військових і ветеранів ЗСУ у наметовому таборі «Лісові канікули». Також почали влаштовувати відпочинок в готельному комплексі «Бессарабський дім» і під час осінніх та зимових канікул.
Крім цього, до нас постійно надходять гуманітарні вантажі з Німеччини. У листопаді був доставлений вантаж з меблями – столи, зручні ліжка, ковдри, ортопедичні матраци, інвалідні візки, милиці, ходунки. Частину ми віддали Бессарабському будинку стареньких одиноких людей, частину – Бессарабському соціально-реабілітаційному дитячому центру. Решту залишили у резерві, на випадок термінових потреб. Отже, якщо є ветерани, яким потрібно щось з перерахованого вище, звертайтеся – допоможемо.
До різдвяно-новорічних свят ми для усіх дітей військових та ветеранів ЗСУ підготували подарунки, які вже почали роздавати на свята. Крім цього, наприкінці грудня чекаємо на ще один гуманітарний вантаж з Німеччини з речами. Тож якщо будуть потрібні речі для дорослих, дітей, теж допоможемо. Взагалі ми тісно співпрацюємо з керівництвом Бессарабської громади, з відділом по роботі з ветеранами, і вони завжди повідомляють нас про тих людей, які потребують допомоги. Ми не чекаємо, коли нас попросять, а діємо самі. Підставити плече ветеранам війни і їхнім родинам – це наш обов’язок. Однак важко передбачити усі потреби, які мають ветерани, тому бажано, щоб люди надавали нам таку інформацію, – розказала Світлана Крук.
Читайте також:
Прибирання сміття на будівництві - це нескінченний процес, який виконується постійно в процесі роботи. Будівельні… Read More
В Одесі поліцейські встановлюють обставини смертельної ДТП у Хаджибейському районі міста, коли під колесами автобуса… Read More
У грудні 2024 року «Укрпошта» почала виплачувати тисячу за програмою «Зимова єПідтримка». Отримати її можуть… Read More
24-річний житель Чорноморська за вказівками невідомого куратора пошкодив дев'ять будівель, серед яких амбулаторія, відділення пошти… Read More
Приватна українська авіакомпанія SkyUp Airlines анонсувала запуск регулярних прямих рейсів із Кишинева (Молдова) до популярних… Read More
Завтра, у четвер, 12 грудня 2024 року, в Одесі та Одеській області продовжують діяти стабілізаційні… Read More